سفیر استرالیا در ایران: شاهنامه فردوسی نماینده یکی از بزرگترین تمدن‌های بشری است

هنردستان: سفیر استرالیا در ایران گفت: شاهنامه فردوسی از بزرگترین کتاب ها و آثار ادبی دنیا و نماینده یکی از بزرگترین تمدن های بشری است.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ایان بیگز روز جمعه22اردیبهشت ماه در بازدید از مجموعه فرهنگی و تاریخی توس ،اظهار کرد: استرالیا کشور جوانی است و اروپاییان از 200 سال قبل به این کشور مهاجرت کرده اند بنابراین در کشور ما نمونه ای مانند شهر تاریخی توس وجود ندارد و این منطقه از نظر ادبی و شعر حماسی بسیار غنی است. 

وی افزود: مشهد مرکز صنعتی و اقتصادی محسوب می شود و از این منظر بسیار شبیه شهرهای سیدنی و ملبورن در استرالیا است. 

 

بیگز بیان کرد: توس از نظر طبیعت و آرامشی که دارد مثل شهرهای آدلاید و هوبارت است و می شود بین این شهرها خواهرخواندگی ایجاد کرد. 

 

نماینده عالی استرالیا در ایران افزود: مردم ایران با شعر و شاعرانی که دارند شناخته می شوند و اکثر جهانگردان خارجی با شعرای ایران همچون فردوسی، حافظ و سعدی آشنایی دارند. 

 

وی با اشاره به تاثیری که بازدید از آرامگاه فردوسی بر وی گذاشته است، گفت: جهانگردان باید فردوسی را بیشتر بشناسند و حتما از آرامگاه وی در توس دیدن کنند زیرا آرامگاه فردوسی بنایی معظم از شخصیتی سترگ است و بازدید از این آرامگاه تاثیر زیادی بر آنان خواهد گذارد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید