معرفی آثار برگزیده هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران

هنردستان: آثار هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران توسط داوران بین‌المللی ارزیابی شده و برگزیدگان آن عصر روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه معرفی می‌شوند.

 

به گزارش هنردستان؛ داوری آثار هشتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران طی روزهای ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه در محل برگزاری این رویداد هنری در برج میلاد با حضور هیأت‌داوران، متشکل از بلن رومرو از کشور اسپانیا، رافی داوتیان مجسمه‌ساز ایرانی‌ارمنستانی و کامبیز صبری انجام می‌شود تا برگزیدگان سمپوزیوم هشتم، عصر روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در فرهنگسرای اندیشه معرفی شوند.

ماریا بلن رومرو منتقد، نظریه پرداز و مدیر هنری است که تز دکترای تاریخ هنر خود را با موضوع سمپوزیوم‌ها ارائه کرده است. او عضو پژوهشکده و دپارتمان تاریخ هنر دانشگاه والنسیا اسپانیا و دارای مقالات متعدد در مجلات معتبر جهانی در زمینه تاریخ هنر، نشانه‌شناسی، زیبایی‌شناسی و… است.

 

رافی داوتیان مجسمه ساز مقیم و فعال در ایران و ارمنستان، کارشناسی ارشد خود را در آکادمی هنرهای زیبای ایروان گذرانده است. او عضو بورد لابراتور مطالعات فرهنگی و هنری ایروان و عضو بورد آموزشی مرکز هنری کارگاه هنر ایران است. داوتیان تجربیات مختلفی در زمینه نمایشگاهی و نمایشگاه گردانی در کارنامه خود دارد.

 

کامبیز صبری مجسمه‌ساز باسابقه کشور نیز فارغ‌التحصیل رشته مجسمه‌سازی است و در رشته گرافیک مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده است. برگزاری بیش از ۳۰ نمایشگاه مجسمه و هنر جدید به شکل انفرادی و گروهی در داخل وخارج از کشور از جمله فعالیت های هنری او به شمار می‌آیند.

 

در مراسم اختتامیه هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران بر اساس اعلام فراخوان این رویداد هنری، ۳ هنرمند برگزیده سمپوزیوم تهران در بخش حرفه‌ای معرفی خواهند شد.

 

همچنین در بخش جنبی این رویداد که به دانشجویان هنر اختصاص دارد یک نفر به عنوان استعداد جوان معرفی می‌شود.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »