استقبال چشمگیر هنرمندان از کارگاه‌های گروه تئاتر اودین

هنردستان: صبح امروز یک شنبه 17 بهمن مسترکلاس یوجینو باربا با حضور جمع کثیری از هنرمندان، دانشجویان و هنرجویان تئاتر در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، در این جلسه دو ساعته که با حضور اعضا گروه تئاتر اودین برگزار شد؛ بسیاری از چهره‌های دانشگاهی و هنرمندان تئاتر تجربی ایران حضور داشتند که در آن میان می‌توان به محمد رضا خاکی، علی‌اصغر دشتی، نسیم احمدپور، فارس باقری، افسانه زمانی، باران کوثری، محمد رضایی‌راد، شهاب آگاهی، مهدی شفیعی، سعید اسدی، پیمان شریعتی، مهین مدنی، پوپک عظیم‌پور، غزل اسکندرنژاد ، جواد روشن، هادی کمالی مقدم، کامبیز اسدی، فهیمه نجمی، ابراهیم پشت‌کوهی، بهزاد صدیقی و بسیاری دیگر از هنرمندان تئاتر اشاره کرد.

 

یوجینو باربا در این جلسه به سطوح مختلف تشکیلات در اجرای تئاتر و جنبه‌های ابتدایی علم انسان‌شناسی تئاتر پرداخته و تکنیک‌های روزانه و فوق روزانه در گروه تئاتر اودین را که شامل حرکت، عمل، عدم تحرک استاتیک و دینامیک، انرژی در فضا و انرژی در زمان می شود را تشریح کرد.

 

او به تکنیک‌های مونتاژ در بازی تئاتر پرداخته و سطوح مختلف دراماتورژی در کارگردانی و بازی نیز پرداخته و مراحل و چگونگی دریافت کارگردان و دریافت تماشاگر از یک اثر نمایشی را توضیح داد.

 

این جلسه دو ساعته در تایم استراحت گروه و در تریای سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به مدت دو ساعت دیگر ادامه یافت. باربا در این جلسه نیز که با استقبال گسترده‌ای از سوی دانشجویان و اساتید تئاتر همراه بود به سوالات جزئی‌تر حاضران درباره تئاتر چند ملیتی و مطالب گفته شده در جلسه صبح پاسخ داد.

 

منبع: ایلنا

 

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »