دیوید بکام در این میدان به هیچ وجه محبوب نیست

هنردستان : «شاه آرتور» فیلم پرهزینه گای ریچی با حضور دیوید بکام در گیشه سینمای آمریکا شکست خورد.

به گزارش  هنردستان ، هفته گذشته گیشه سینمای آمریکا مهمانی ویژه داشت. اکران فیلم «شاه آرتور: افسانه شمشیر» محصول تازه کمپانی برادران وارنر به کارگردانی گای ریچی در آمریکا آغاز شد.

 

به گزارش  هنردستان ، هفته گذشته گیشه سینمای آمریکا مهمانی ویژه داشت. اکران فیلم «شاه آرتور: افسانه شمشیر» محصول تازه کمپانی برادران وارنر به کارگردانی گای ریچی در آمریکا آغاز شد.

در این فیلم پرهزینه که با صرف ۱۷۵ میلیون دلار ساخته شده است، علاوه بر چهره‌های مشهوری چون جود لا، شاهد نقش‌آفرینی متفاوت دیوید بکام بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس و باشگاه‌های منچستریونایتد و رئال مادرید هستیم.

با تمام این تفاسیر فیلم «شاه آرتور» در جلب تماشاگران به سالن‌های سینما موفق نبود و در افتتاحیه‌ای ناامیدکننده تنها ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش داشت. این فیلم در بیش از سه هزار و ۷۰۰ سالن سینما در حال اکران است.

فروش افتتاحیه «شاه آرتور» در کشورهای دیگر هم چنگی به دل نمی‌زند و به گفته کارشناسان فروش سینما احتمال ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری فیلم دور از انتظار نیست.

چارلی هونام ایفاگر نقش اصلی در فیلم «شاه آرتور: افسانه شمشیر» است. او نقش پادشاهی افسانه‌ای را بازی می‌کند که پس از بیرون کشیدن شمشیر از دل سنگ به جایگاهش پی می‌برد. جود لا، استرید برژه فریسبی، آیدان گیلان و اریک بانا دیگر بازیگران این اثر حماسی سینمایی هستند.

کمپانی برادران وارنر پیش از این نیز در ساخت فیلم‌هایی از این دست شکست خورده بود. این شرکت سال ۲۰۱۵ فیلم «پن» و سال ۲۰۱۳ فیلم «جک غول‌کش»‌ را به سینما عرضه کرد که هر دو در گیشه ضعیف ظاهر شدند. به نظر می‌رسد که این کار تنها از کمپانی دیزنی بر می‌آید که همواره در ساخت این گونه آثار موفق عمل می‌کند و در آخرین نمونه نیز «دیو و دلبر» را به سینمای جهان عرضه کرد که با استقبال کم‌نظیری روبه‌رو شد.

بخش اعظمی از فروش پایین «شاه آرتور» ناشی از بی‌مهری منتقدان سینما به این اثر است، در حالی که تماشاگران پس از تماشای فیلم چندان ناراضی نبودند و به فیلم امتیاز سینمایی B مثبت دادند. بخش عمده تماشاگران این اثر سینمایی مرد بودند.

ماجرای فروش ناامیدکننده فیلم تازه دیوید بکام وقتی بدتر می‌شود که بدانیم هفته گذشته کمدی «ربوده شده» با بازی گلدی هاون و ایمی شومر در افتتاحیه بیشتر از «شاه آرتور» بلیت فروخت. این کمدی که در پایان هفته مصادف با روز مادر در آمریکا اکران شد ماجراجویی‌هایی ناخواسته یک مادر و دختر در تعطیلات را روایت می‌کند. هزینه ساخت «ربوده شده» ۴۲ میلیون دلار اعلام شده است.

کمدی «ربوده شده» در سه روز نخستین اکران گسترده در بیش از سه هزار و ۵۰۰ سالن سینما به فروشی برابر با ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دست پیدا کرد. گلدی هاون بازیگر کهنه‌کار سینمای آمریکا، در این فیلم به کارگردانی جاناتان لوین برای نخستین بار پس از ۱۵ سال به پرده سینما بازگشته است.

برخلاف «شاه آرتور»، بخش عمده تماشاگران «ربوده شده»؛ چیزی حدود ۷۷ درصد تماشاگران فیلم، زن بودند و ۵۱ درصد آن‌ها بین ۱۸ تا ۳۴ سال داشتند.

با وجود اکران دو فیلم جدید «شاه آرتور» و «ربوده شده» هفته گذشته همچنان قسمت دوم فیلم «نگهبانان کهکشان» رده نخست پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه سینمای آمریکا را در اختیار داشت. این فیلم در دومین هفته اکران با افت فروش ۵۷ درصدی نسبت به هفته نخست، به فروشی برابر با ۶۳ میلیون دلار در بیش از چهار هزار و ۳۰۰ سالن سینما دست پیدا کرد. «نگهبانان کهکشان» تنها در روز جمعه از مجموع فروش افتتاحیه «شاه آرتور» بیشتر بلیت فروخت.

«نگهبانان کهکشان» محصول تازه همکاری مارول و دیزنی در کشورهای خارجی هم فروش بالایی را تجربه می‌کند و تا کنون در بازارهای خارجی به فروشی بیش از ۳۸۴ میلیون دلار دست یافته و مجموع فروش جهانی آن به بیش از ۶۳۰ میلیون دلار رسیده است.   

رده چهارم و پنجم پرفروش‌ترین آثار سینمایی هفته گذشته در آمریکا به فیلم‌های «سرنوشت خشمگین» و «بچه رییس» اختصاص داشت.

در این میان فیلم «ماشین‌بازها /Lowriders » علیرغم اکران محدود در ۲۶۹ سالن سینما به جمع ۱۰ فیلم پرفروش سینمای آمریکا راه پیدا کرد. این فیلم با فروشی برابر با ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار مخاطبان لاتین‌تبار آمریکایی را هدف قرار داده بود. «ماشین‌بازها» هشتمین اثر سینمایی پرفروش هفته گذشته بود.

هفته گذشته پخش زنده اپرای «شوالیه گل سرخ» اثر اشتراوس در قالب برنامه «پخش زنده از اپرای متروپولیتن» یکی از آثار پراقبال سینمای آمریکا بود و در جدول پرفروش مکان دهم را به خود اختصاص داد. اپرای «شوالیه گل سرخ» در ۹۰۰ سینما به نمایش درآمد و به فروش برابر با یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار دست پیدا کرد.

ردیف

نام فیلم

فروش آخر هفته/ میلیون دلار

مجموع فروش(آمریکای شمالی)/ میلیون دلار

هزینه ساخت (میلیون دلار)

۱

نگهبانان کهکشان

۶۳

۲۴۶.۲

۲۰۰

۲

ربوده شده

۱۷.۵

۱۷.۵

۴۲

۳

شاه آرتور: افسانه شمشیر

۱۴.۷

۱۴.۷

۱۷۵

۴

سرنوشت خشمگین

۵.۳

۲۱۵

۲۵۰

۵

بچه رییس

۴.۶

۱۶۲.۴

۱۲۵

۶

دیو و دلبر

۳.۹

۴۹۳.۲

۱۶۰

۷

چگونه عاشقی لاتین‌تبار باشیم

۳.۸

۲۶.۱

۱۰

۸

ماشین‌بازها

۲.۴

۲.۴

۹

دایره

۱.۷۴

۱۸.۹

۱۸

۱۰

اپرای متروپولیتن: شوالیه گل سرخ

۱.۷

۱.۷

 

                                                                                                                                              منبع : هالیوود ریپرتر

منبع : خبرگزاری خبرآنلاین

امتیاز دهید