کشف 28 مومیایی در دخمه‌های باستانی مصر

هنردستان: باستان‌شناسان مصری 28 مومیایی را در دخمه‌های کشف شده در استان منیا واقع در جنوب قاهره کشف کردند.

 

به گزارش هنردستان،  وزیر باستان شناسی مصر گفت: باستان‌شناسان مصری 28 مومیایی را در دخمه‌های کشف شده در استان منیا واقع در جنوب قاهره کشف کردند.

خالد العنانی گفت: تیمی از دیرینه‌شناسان دانشگاه قاهره به اولین گورستان در تاریخ مصر میانی دست یافتند که در مرحله اول شامل 28 مومیایی در ورودی این منطقه باستانی می‌شود.

وی معتقد است، این مومیایی‌ها متعلق به افرادی از “اشراف و بزرگان قوم” است که با لایه‌هایی از طلا پوشانده شده‌اند .

 

 

به نقل از اسکای نیوز، در همین حال، صلاح الخولی، رئیس تیم مسئول این کشف در نشستی خبری در این منطقه عنوان داشت: دخمه‌هایی را یافتیم که حاوی تعدادی مومیایی است .

 

این اکتشاف در منطقه بیابانی “تونة الجبل” در غرب استان منیا صورت گرفته است. اولین اکتشافات در این منطقه به سال 1931 باز می‌گردد.

 

مومیایی

وی گفت: این اولین گورستان انسان در مصر میانی با این تعداد مومیایی است و حکایت از وجود گورستان‌های بزرگ دیگری دارد.

به گفته الخولی این گورستان در قدیم یا به تازگی مورد عملیات حفر و نبش قبر قرار گرفته و دزدان توانسته اند به آن دست یابند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »