“شورانگیز” پرویز مشکاتیان با اجرای جدید منتشر شد

هنردستان: قطعه تصویری “شورانگیز”، یکی از آثار جاودانه زنده یاد استاد “پرویز مشکاتیان”، با اجرای “پژمان سهامی” و “کریم ابراهیمی” به مناسبت شصت و سومین زادروز این هنرمند فقید منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان، این اثر به نوازندگی سنتور “پژمان سهامی” و تمبک “کریم ابراهیمی” به اجرا در آمده و همزمان با زاد روز آهنگساز و موسیقیدان سرشناس موسیقی ایرانی “پرویز مشکاتیان”، در دسترس مخاطبین قرار گرفته است.

“پژمان سهامی”، آهنگساز و نوازنده سنتور، درباره انتشار قطعه تصویری “شورانگیز” گفت: “جریان سازی در هر عرصه ای توان و درونیات عجیبی می‌خواهد. علی الخصوص که در مجمعی دگم اندیش حاضر باشی و افراد، توان معاصرانه ی تو را در برابر آنچه دائم به آن عادت داده شده‌اند هیچ پندارند. حال آن که نوزایی تو، برون داشت همان سنتی است که دگم اندی‌شان صرفاً کورکورانه، سال‌ها عصا به دستش سپرده‌اند و جرأت چون و چرا در آن را در نهاد خود راه نداده‌اند. اما نهاد نو اندیش همواره در آنچه دیگران به خورد می‌دهند جست و جو می‌کند. زیر و رو را جست و جو می‌کند، نه برای این که تنها گیری داده باشد، بلکه برای این که کم و کاستی در راه گذشته دیده است که با خوی روزگار حال، کمتر همراهی دارد. پس می‌خواند و می زند و می‌نوازد و زیر و بم بر کف دست می‌آورد، تا با اشراف بر آنچه گذشتگان گفته‌اند، راه و طرحی نو در اندازد. راهی که نسلی یا نسل‌هایی را راهگشا خواهد بود.”

 

وی در ادامه افزود: “این اثر تقدیم به هنرمندی است که خود، ابر مرد خود شد. یاد باد آن روزگاران… وقتی دلبرانه به نوازش دست‌هایش که با رقص عاشقانه‌اش با ساز در آمیخته شده بود خیره می‌ماندم، یادش بخیر، چه اعجازی داشت نگاهش، روحش با ترنم شورانگیز همین نت‌ها به جانم طلوع کرد و روحم سالهاست به شوق وی می‌تند در تنم. استاد مشکاتیان همیشه در اندیشه‌ام جادوانه است.”

 

شایان ذکر است که “پژمان سهامی”، کارشناس ارشد موسیقی، آهنگساز، نوازنده و مدرس سنتور و سرپرست گروه موسیقی “نو” است. وی تا به حال اجراهای متعددی را در سراسر کشور به همراه گروهش بروی صحنه برده است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید