نوبخت: کنسرت موسیقی فرصتی برای معرفی فرهنگ ایرانی است

هنردستان: محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور معتقد است؛ فراهم کردن زمینه اجرای کنسرت موسیقی، فرصتی بسیار ارزشمند برای معرفی فرهنگ غنی ایرانی به عموم مردم جهان است.

 

به گزارش هنردستان، محمدباقر نوبخت در حاشیه همایش روز ملی بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی افزود: کنسرت موسیقی خود از جلوه های هنر است و همچون ظرفی است که می تواند هرگونه محتوا و مظروفی را در آن قرار داد.

وی تصریح کرد: باید از هنرمندان خود استقبال و به آنان افتخار کنیم که می توانند محتوای فاخری همچون فرهنگ ایرانی و اسلامی را درون ظرفی همچون کنسرت موسیقی قرار داده و به مخاطب عرضه کنند.

 

معاون رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: بسیار ارزشمند است که سامانه فرهنگ دوستی که از عشق به امام هشتم شیعیان که نمادی از فرهنگ و عاطفه ملت ایران است، نشات گرفته در این شهر نیز تجلی یابد.

 

شهرام ناظری استاد موسیقی ایران امروز در همایش روز ملی بزرگداشت فردوسی، با انتقاد از عدم برگزاری کنسرت موسیقی در زادگاه فردوسی، آرزو کرده بود که زمینه اجرای کنسرت شاهنامه در این خطه فراهم شود.

 

منبع: ایرنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »