پاریس میزبان آثار مصری شد؛ مجسمه‌هایی که حرکت می‌کنند

هنردستان: مرکز فرهنگی مصر در پاریس میزبان نمایشگاهی در مورد تاریخ مجسمه‌ها و اهرام مصر تحت عنوان “در اسکندریه، مجسمه‌ها حرکت می‌کنند” است که با استفاده از تصاویر حرکات 30 مجسمه را در شهر اسکندریه دنبال می‌کند.

 

به گزارش هنردستان،  مرکز فرهنگی مصر در پاریس میزبان نمایشگاهی در مورد تاریخ مجسمه‌ها و اهرام مصر تحت عنوان “در اسکندریه، مجسمه‌ها حرکت می‌کنند” است که با استفاده از تصاویر حرکات 30 مجسمه را در شهر اسکندریه دنبال می‌کند.

این مجسمه‌ها متعلق به شخصیت‌هایی از جمله محمدعلی باشا، خدیوی اسماعیل، اسکندر مقدونی و سعد زغلول است که در دوره‌های مختلف تاریخ مصر تاثیرگذار بودند.

 

این نمایشگاه حرکت و جابه‌جایی مجسمه‌ها و اهرام اسکندریه را از زمان‌های قدیم تا قرن 21 نشان می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط، نمایشگاه پاریس که تا 29 مه (8 خرداد) ادامه دارد به همت مرکز پژوهش‌های اسکندریه وابسته به مرکز ملی پژوهش‌های علمی فرانسه برگزار شده است که 27 سال پیش تاسیس و شامل 80 پژوهش‌گر فرانسوی و مصری می‌شود که هدف‌شان کشف میراث اسکندریه است.

 

این نمایشگاه  نزدیک به 6 ماه پیش نیز در اسکندریه برگزار شد .

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »