آغاز نمایش «ترن» با یاد شهدای آتش نشان

 

هنردستان: نمایش «ترن» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ با حضور افتخاری جمعی آتش نشانان حادثه پلاسکو و مدیرکل هنرهای نمایشی اجرای خود را در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز کرد.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، حمیدرضا آذرنگ نویسنده و کارگردان نمایش «ترن» در آیین افتتاح این اثر نمایشی که روز یکشنبه ۱۷ بهمن ماه با حضور تعدادی از آتش نشانان حادثه پلاسکو، مدیر کل هنرهای نمایشی و مدیر مجموعه تئاتر شهر در سالن انتظار تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، بیان کرد: در آیین افتتاحیه نمایش «ترن» عزیزان آتش نشانی که در حادثه پلاسکو حضور داشتند و امروز سایه بلند سلامتشان روی سر ماست، به عنوان مهمان ویژه در اجرای ما حضور پیدا کرده‌اند که امیدوارم اجرای ما به گونه‌ای باشد که تا حدی خستگی این بار عظیم غم را از تن آنها بیرون کند. من به نمایندگی از طرف شما عزیزان روی شانه‌های تک تک آتش نشانان بوسه می‌زنم که شانه‌هایشان  هنگام حادثه به همه ما زندگی دوباره داده است.

 

مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشیهم در این مراسم گفت: از حمیدرضا آذرنگ و گروه نمایش «ترن» سپاسگذارم که این اثر نمایشی را در تالار اصلی تئاتر شهر به صحنه می‌برد و شما به ارزشمندی این اثر نمایشی پی خواهید برد. به هر ترتیب وظیفه بخشی از هنر نمایش این است که همه خصلت‌های خوب انسانی را به مخاطبانش یادآوری کند. یکی از همین خصلت‌های انسانی هم ایثارگری است که این نمایش تلاش کرده به سهم خود گوشه‌ای از ایثارگری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را به مخاطب ارائه دهد.

وی با اشاره به حادثه پلاسکو که منجر به شهادت تعدادی از آتش نشانان فداکار شد، توضیح داد: طی روزهای اخیر با اتفاق تلخ و ناگوار مجتمع پلاسکو شاهد ایثارگری‌های تازه‌ای بودیم که به همه ما نشان داد نمادهای ایثاگری همچنان زنده‌اند و من بسیار مفتخرم که در کنار گروه اجرایی «ترن» شاهد حضور تعدادی از عزیزان آتش نشان این حادثه هستیم . من به سهم خودم به همه این بزرگواران تسلیت می‌گویم و امیدوارم روح شهیدان آتش‌نشان قرین رحمت الهی باشد.

نمایش «ترن» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ و بازی امیر جعفری، فریده سپاه منصور، مهراوه شریفی‌نیا، فرید سجادی حسینی، نادربرهانی مرند، نسیم ادبی، خسرو احمدی، وحید آقاپور، سید علی صالحی، علی عامل هاشمی و سیاوش جامع ساعت  ۱۹:۳۰ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

 

منبع: ايسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »