منصور انوری تالیف جلد سوم «از عشقاباد تا عشق‌آباد» را آغاز کرد

هنردستان : «از عشقاباد تا عشق‌آباد» به قلم منصور انوری در جلد سوم در دست تالیف است و داستان در جلد سوم به پایان می‌رسد.

منصور انوری نویسنده رمان جاده جنگ پیرامون  جلد سوم رمان «از عشقاباد تا عشق‌آباد» اظهار داشت: در حال تالیف جلد دوم رمان «از عشقاباد تا عشق‌آباد» هستم. طراحی آن تازه آغاز شده و اوایل کار هستم.

 

منصور انوری نویسنده رمان جاده جنگ پیرامون  جلد سوم رمان «از عشقاباد تا عشق‌آباد» اظهار داشت: در حال تالیف جلد دوم رمان «از عشقاباد تا عشق‌آباد» هستم. طراحی آن تازه آغاز شده و اوایل کار هستم.

وی در ادامه با بیان اینکه جلد اول و دوم این اثر روانه بازار کتاب شده تصریح کرد: این رمان براساس داستانی مستند از یک اتفاق در سال 1342 است. ماجرا از این قرار است که در آن سال‌ها فرزند کوچک دبیر اول حزب کمونیست ترکمنستان فعلی دچار سرطان خون می‌شود و پدربزرگ این بچه که در دوران جنگ جهانی دوم در ایران سرباز بوده تصمیم می‌گیرد بچه را برای شفا به بارگاه امام رضا(ع) بیاورد. پدر بچه که کمونیست است به شدت با ایده پدربزرگ مخالفت می‌کند تا اینکه پدربزرگ همراه با دوست دیگرش که او نیز در جنگ جهانی دوم در ایران بوده بچه را از بیمارستان ربوده و به مرز ایران می‌آیند در ادامه راه برایشان اتفاقات زیادی می‌افتد تا اینکه به مشهد می‌رسند و پدربزرگ برای شفای بچه به امام هشتم(ع) متوسل می‌شود.

انوری همچنین با تاکید بر این موضوع گفت: داستان تا جایی پیش می‌رود که گروهی این کودک را تعقیب می‌کنند . نوری از سوی مشهد به غاری که این کودک در آن است می‌تابد و کودک شفا می‌یابد و..

این نویسنده با اشاره به افزوده شدن برخی شخصیت‌های جدید به داستان از جمله ایرانیانی که در روسیه بودند و حاضر نشدند اعتقادات شوروی را بپذیرند گفت: ماجرا ادامه دار است تا جایی که پس از سال‌ها کودک و خانواده راهی ایران می‌شوند همزمان با شهادت امام رضا (ع) پیاده روی زائران آغاز می‌شود آنها هم با زائران همراهی می‌کنند و در نهایت به مشهد می‌رسند.

وی در پایان گفت: «از عشقاباد تا عشق‌آباد» تا جلد سوم پیش خواهد رفت و این رمان در سه جلد با 700 صفحه به پایان می‌رسد. 

انتشارات سوره مهر رمان «از عشقاباد تا عشق‌آباد» را در دو جلد منتشر کرده است.

منبع : فارس 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »