«قواعد بازی» به روایت نوبلیست ایتالیایی/ تجربه دوزخی از خشونت

هنردستان: نمایشنامه «قواعد بازی» نوشته لوئیجی پیراندللو به فارسی ترجمه و منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان، نمایشنامه «قواعد بازی» داستان مردی به نام لئونه را روایت می‌کند که همسرش مدت‌هاست از او دوری گزیده است و به او خیانت می‌کند؛ اما لئونه به جای اینکه خشمگین شود، خود را از تمامی احساسات بشری تهی می‌کند و این سرآغاز فاجعه‌ای می‌شود که بر تمامی شخصیت‌های نمایش تأثیر می‌گذارد.

 

قواعد بازی داستان مردمانی است که در پی امیال خود می‌دوند و دست آخر، تجسد خشونت‌بار این امیال از پای درشان می‌آورد. نمایشنامه پیراندللو دوزخی است از خشونتی ناب، خشونتی که خود را به صورت خواننده می‌کوبد و مدهوشش می‌کند.

لوئیجی پیراندللو نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس مطرح ایتالیایی بود که موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شد. او نمایشنامه «قواعد بازی» را در سال ۱۹۱۸ نوشت.

این کتاب نمایشنامه‌ای است در دو پرده که با ترجمه کامران برادران، در ۱۰۲ صفحه، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و به بهای ۹۵۰۰ تومان از سوی نشر چترنگ منتشر شده و در ویترین کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »