سومین شماره “شیوه” منتشر شد

هنردستان : سومین شماره “شیوه” دوماهنامه تخصصی هنر ویژه اردیبهشت و خرداد با مدیرمسولی مجید رجبی معمار و سردبیری سید عماد حسینی از سوی خانه هنرمندان ایران منتشر شد.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی خانه  هنرمندان ایران، سومین شماره دو ماه نامه “شیوه” همچون دو شماره پیشین در 5 بخش سینما، تئاتر، تجسمی، ادبیات و معماری منتشر شده است.پرونده سینمایی این شماره به “غربی زدایی مطالعات فیلم” اختصاص دارد.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی خانه  هنرمندان ایران، سومین شماره دو ماه نامه “شیوه” همچون دو شماره پیشین در 5 بخش سینما، تئاتر، تجسمی، ادبیات و معماری منتشر شده است.

پرونده سینمایی این شماره به “غربی زدایی مطالعات فیلم” اختصاص دارد و دراین پرونده مطالبی با عنوان “غربی زدایی چیست”، نوشته سید عماد حسینی، “هنر و فلسفه راه را نشان می‌دهد” نوشته دکتر رضا داوری اردکانی، “علیه هالیود فیلم مستقل آمریکایی” نوشته “شری ارتنر” با ترجمه سیدمحمد آوینی و “سینمای زمان بعد؛ مروری برموج نوی جدید سینمای رومانی” نوشته امیرهوشنگ الهی منتشرشده است.

در بخش تئاتر گفت وگو با جلال تهرانی با عنوان “موضوع‌های زنانه مسله من نیست” منتشر شده، این گفت وگو توسط بابک احمدی انجام شده است. همچنین دراین بخش دو پرونده درباره “تئاتر پست دراماتیک” و پرونده ای “درباره الفریده یلینک” منتشر شده است. 

در بخش هنرهای تجسمی پرونده ای با موضوع “مطالعات فرهنگ بصری” منتشر شده، در این بخش مطالبی به قلم “جوسلین بیلی” با ترجمه مهدی فیاضی کیا، “میشل ماردرکامی” با ترجمه محمد رضا ربیعی و گفت وگو با “کیت ماکسی” با ترجمه میثم ربیعی پورسلیمی وگفت وگو با خسرو پیغامی که توسط سوسن شریعتی انجام شده منتشر شده است.

بخش دیگرمطالب تجسمی این شماره اختصاص دارد به اتفاقات هنرهای تجسمی ایران. در این بخش مجید اختر به نقد و بررسی آثارامید حلاج پرداخته و علی گلستانه نیز درباره کتاب سال پیش نگاه نوشته است. “دست های آویخته” نیزعنوان نقدی است که شروین طاهری برنمایشگاه فهرست 2 که در گالری آ برپا شده بود، نوشته است.

مسلم خضری نیز درمقاله ای با عنوان “تردید و بازگشت” روایتی از بازنمایی فیگور مادر در سه اثر از دهه 80 پرداخته است. گفت وگوی مجید اختر با فریدون آو نقطه پایانی است بر بخش تجسمی سومین شماره شیوه.

بخش ادبیات این شماره دربرگیرنده دو پرونده ای با عنوان “استنطاق از نویسندگان” پرونده ای درباره زد و بندهای رایج میان نویسندگان و سازمان های جاسوسی و پرونده ای درباره “ادیبانی با تبارایرانی” که دراین بخش مقالات وگفت وگوهایی پیرامون همین موضوع نوشته و یا ترجمه شده است.

بخش پایانی این شماره به معماری اختصاص دارد که در این بخش نیز مطالبی با عنوان “شناخت فضای معماری” نوشته دکترمحمد منصور فلامکی، “عمق زندگی درشهر” نوشته دکترمهدی حجت، “تعدی استعاره های معماری” نوشته دکتر مهرداد قیومی بیدهندی، “معماری به عنوان شیوه سیاست ورزی” نوشته نشید نبیان و شیرین بارول، “سینما و یوتوپیا”  نوشته نوید پور محمد رضا منتشر شده است.

“شهر وخاطره جمعی” درباره م. کریستین بویر، “قصه های تکراری”، محو مضاعف میدان تایمز، نوشته “م. کریستین بویر” با ترجمه فرجام امین صالحی، “خیلی زیاد کافی نیست”، دگر ریسی های میدان تایمز نوشته “مارشال برمن” با ترجمه علیرضا صیاد و “هراس ازموش ها”، دگرریسی های میدان تایمزنوشته آندریاس حسین با ترجمه علیرضا صیاد منتشر شده است.

سومین شماره شیوه ویژه اردیبهشت و خرداد با قیمت 15 هزار تومان از سوی خانه هنرمندان ایران منتشر شده و علاقه مندان برای تهیه مجله “شیوه” می توانند به کیوسک‌ها و کتابفروشی‌های تهران مراجعه فرمایند.

منبع : هنرآنلاین

امتیاز دهید