استاد عشق را با صدای بهروز رضوی بشنوید

هنردستان : بهروز رضوی خاطرات پروفسور محمود حسابی را از برنامه «کتاب شب» رادیو تهران روایت می‌کند.
به گزارش هنردستان بهروز رضوی از امشب به مدت یک هفته کتاب استاد عشق را که خاطرات پروفسور محمود حسابی است از برنامه “کتاب شب” رادیو تهران روایت می کند.

 

به گزارش هنردستان بهروز رضوی از امشب به مدت یک هفته کتاب استاد عشق را که خاطرات پروفسور محمود حسابی است از برنامه “کتاب شب” رادیو تهران روایت می کند.
 
سیدمحمود حسابی، معروف به پروفسور حسابی فیزیکدان، سناتور، وزیر آموزش و پرورش و بنیانگذار فیزیک دانشگاهی در ایران بود. کتاب استاد عشق خاطرات و زندگی نامه پروفسور حسابی است که برای ایرج حسابی، پسرشان نقل کردند. این کتاب بعد از فوت او چاپ شده است، چون اجازه چاپ آن در زمان حیات استاد داده نشده بود.
 
این زندگینامه و خاطرات که براساس کتاب «استاد عشق» تنظیم رایویی شده، در اصل شامل روایت‌های یک فرزند از زندگی پدر، همراه با نقل قول‌هایی از پدر است که در هفت قسمت 20 دقیقه‌ای از امشب  تا جمعه (5 خرداد) با صدای بهروز رضوی در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران خوانده خواهد شد.
 
دانشمند کشورمان در این خاطرات، جزییاتی تکان‌دهنده از مهاجرتشان به بیروت و تلخی‌های رها شدن در غربت و تنهایی (به دستور پدری که شیفته نزدیک شدن به دربار شاه بود) و سختی‌های کارکردن در خیابان‌های بیروت، حتی باربری و رانندگی تاکسی را روایت کرده است. در انتها نیز از موفقیت‌ها و به ثمر نشستن تلاش‌ها و مقاومت‌هایش تا حد دیدار و بهره بردن از محضر دانشمند برجسته جهان «انیشتین» سخن رانده است.
 
برنامه «کتاب شب» کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که هر شب ساعت 23 و 30 دقیقه از رادیو تهران روایت می‌شود. کتاب‌های مشهور ایران و جهان به ویژه آثار درخواستی شنوندگانش را با تهیه‌کنندگی رضا قربانی و محمود احمدی کربلایی، بهروز رضویی گویندگی، محمدباقر رضایی و حکیم معانی کارشناس محتوایی به صورت هفتگی بازخوانی می‌کند.
منبع : باشگاه خبرنگاران 
 
 
 
امتیاز دهید