اولیور استون در خانه دختر گریگوری پک تجلیل شد

هنردستان: فستیوال «فیلمبرداری در ایتالیا» از اولیور استون کارگردان نامدار آمریکایی در حالی تجلیل کرد که وی تاکید داشت روابط روسیه و آمریکا باید تقویت شود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از ورایتی، برنامه ابتکاری «فیلمبرداری در ایتالیا» که تا ۸ فوریه ادامه دارد در خانه سیسیلیا پک تهیه‌کننده و دختر بازیگر فقید گریگوری پک برگزار شد.

 

این برنامه که با مشارکت موسسه فرهنگی ایتالیا برگزار شد، با هدف تشویق فیلمسازان و تهیه کنندگان و استودیوها برای توجه به ایتالیا به عنوان مکانی مناسب برای ساخت فیلم و فیلمبرداری برگزار شد.

در این برنامه اولیور استون با دریافت یک جایزه تجلیل شد.

در حالی که از مهمانان با برش‌های پیتزای مارگاریتا و پنیر موتسارلا پذیرایی می‌شد اعضای کمیسیون فیلم ایتالیایی «شبکه» ابراز امیدواری کردند که در ایتالیا خیلی بیش از این غذاهای خوب یافت ‌شود و به این ترتیب حاضران را به توجه به ایتالیا ترغیب می‌کردند.

سبستیانو کاستا مدیر فیلم و موسیقی آژانس تجارت ایتالیا نیز با تاکید بر این که مالیات‌ها و عوارض ساخت فیلم در ایتالیا کم است، گفت: این رقم تقریبا برابر هیچ است و همه تلاش ما این است که اصلا از این کلمه فاصله بگیریم.

در این برنامه اولیور استون درباره روسیه و اخبار مربوط به اکراین نیز موضع گیری کرد و گفت این که روسیه مسئول خشونت در اکراین است اخبار دروغ است. وی آمریکا را مسئول این شلوغی‌ها خواند. وی گفت: ادعاهایی مبنی بر این که روسیه مسئول بدتر شدن موقعیت شده نادرست است و این آمریکاست که مسئولیت بزرگی در قبال ادامه جنگ داشته است.

استون در این برنامه اظهار امیدواری کرد که ترامپ بتواند روابط با روسیه را بهتر کند و افزود: روسیه و آمریکا باید متحد هم باشند. همان طور که فرانکلین روزولت و جان کندی نیز بر این امر تاکید داشتند.

وی گفت معتقد نیست که روسیه در انتخابات آمریکا دخالت کرده و این‌ها با وجود یافته‌های سیا و اف‌بی‌آی اطلاعات نادرستی است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »
سینما

یاداشتی بر «تی تی»

«تی تی» سومین فیلم سینمایی آیدا پناهنده است فیلمساز با همسرش(ارسلان امیری در جشنواره هم فیلم در مقام کارگردان دارد و هم چندتایی از فیلمنامه

ادامه مطلب »