سومین همایش هنر اسلامی با نام ” تصویرماندگار” برگزار می‌شود

هنردستان : سومین همایش هنراسلامی با نام “تصویرماندگار” با حضور اساتید برجسته رشته هنر با ارائه مقالات برتر این حوزه دوشنبه یکم خرداد ساعت 8 تا 16 در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی فرهنگ  سرای ارسباران، نگرشی برارتباط نقوش تزیینی و عناصر معماری درخانه نیما یوشیج، بررسی نقوش تزیینی امامزاده‌های شهرستان دماوند استان تهران ، معماری معاصر قطر با تمرکز بر هندسه در تزئینات و سطوح ، تحلیل پدیدار شناسی نور در دیدگاه سهروردی با الگویی از شاهچراغ مؤلفه و موضوعاتی است که در بخش نخست این همایش با حضور (اساتید شجاعی، قادیکلایی، محمدخزایی، عطیه یوزباشی، زهرا نجف پور خادم، ابراهیمی، عارف عزیزپور، نوشین رضایی و محمودی بررسی و تحلیل می‌شود.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی فرهنگ  سرای ارسباران، نگرشی برارتباط نقوش تزیینی و عناصر معماری درخانه نیما یوشیج، بررسی نقوش تزیینی امامزاده‌های شهرستان دماوند استان تهران ، معماری معاصر قطر با تمرکز بر هندسه در تزئینات و سطوح ، تحلیل پدیدار شناسی نور در دیدگاه سهروردی با الگویی از شاهچراغ مؤلفه و موضوعاتی است که در بخش نخست این همایش با حضور (اساتید شجاعی، قادیکلایی، محمدخزایی، عطیه یوزباشی، زهرا نجف پور خادم، ابراهیمی، عارف عزیزپور، نوشین رضایی و محمودی بررسی و تحلیل می‌شود.

در ادامه مقاله ای با موضوع” نسخ خطی و صنایع دستی” توسط دکتر علیرضا بهرمان ، بررسی نقش مایه‌های اسطوره ای بومی سقانفارهای شرق مازندران با حضور مرضیه اکبرپورکامی، حسن هاشمی زرج آبادی وعلی زارعی  در بخش دوم این همایش تحلیل می‌شود.

همچنین معرفی دو نسخه کمتر دیده شده از خمسه نظامی محفوظ در کتابخانه ملی فرانسه و نسخه 6613 محفوظ در کتابخانه ملی انگلستان با حضور بخشیان و بهنام کامرانی بخش جنبی این همایش یک روزه است .

نگاره‌های رزم و رزم افزار بر سفالینه کلابه ای، نقوش رنگارنگ عصر سامانی توسط مجید حاجی تبار و بررسی سطوح مختلف عملکرد تزیینات در معماری ایران دروه اسلامی با حضور فاطمه آهنی برنامه پایانی بخش دوم همایش است .

برپایی نمایشگاه صنایع دستی ، مقالات پوستری، اجرای زنده موسیقی ، تجلیل از اساتید بخش‌های دیگراین همایش است .

دکترمهناز شایسته فردبیرعلمی همایش، مجید ملانوروزی معاونت هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر علیرضا بهرمان از سخنرانان این همایش است .

علاقمندان جهت حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خ دکترشریعتی، خیابان جلفا مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 20-22872818 تماس بگیرند.

منبع : هنردستان 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »