تمجید کارگردان «لالا لند» از تصمیم اصغر فرهادی

هنردستان: «دیمین شزل» کارگردان فیلم تحسین شده «لالا لند» از اصغر فرهای به سبب عدم حضور در مراسم اسکار در اعتراض به قانون جدید مهاجرتی «ترامپ» تمجید کرد.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از ایندی وایر، «شازل» که برای فیلم «لالا لند» به عنوان جوان‌ترین کارگردان جایزه اصلی هفتادمین دوره جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا را از آن خود کرد، پس از دریافت این جایزه از قانون وضع شده از سوی «دونالد ترامپ» مبنی بر ممانعت از سفر اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا  تقدیر کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به غیبت فرهادی در مراسم اسکار گفت: اصغر فرهادی کارگردان فیلم نامزد اسکار «فروشنده» از کشوری می‌آید که دولت من، ما را از گفتگو با آن منع کرده، اما فیلم و سینما یک زبان جهانی‌ست و فیلم ابزار قدرتمندی‌ است که می‌تواند با همگان صحبت کند. حذف فیلمسازان، یک حرکت ضدهنری‌ است.
اصفر فرهادی کارگران فیلم «فروشنده» یکی از پنج نامزد نهایی اسکار بهترین فیلم خارجی پیش از این اعلام کرده که در اعتراض به قانون مهاجرتی «ترامپ» ضد مسلمانان در مراسم اسکار شرکت نخواهد کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »