برپایی نمایشگاه نقاشی «خاكی و آسمانی» در گالری شیرین

هنردستان : تازه‌ترین آثار نقاشی مرتضی گودرزی دیباج در نمایشگاهی با عنوان «خاكی و آسمانی» به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی افتتاح شد.
به گزارش هنردستان  به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ این نمایشگاه دربرگیرنده 177 اثر نقاشی از تازه ترین آثار گودرزی دیباج است كه همگی زیبایی‌های اقلیم ایران زمین را به نمایش می‌گذارند.

 

به گزارش هنردستان  به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ این نمایشگاه دربرگیرنده 177 اثر نقاشی از تازه ترین آثار گودرزی دیباج است كه همگی زیبایی‌های اقلیم ایران زمین را به نمایش می‌گذارند. گودرزی دیباج نمایشگاه «خاكی و آسمانی» را این‌گونه توصیف می‌كند: در حالی كه فضای آثار به ظاهر رئالیستی است و تلاشی است برای روایتی از زیبایی‌های اقلیم تاریخی و فرهنگی سرزمین‌مان ایران، اما در پس این رنگ‌ها دریافتی عمیق و معناگرایانه‌ نهفته است كه شاید با چشم سر نتوان آن را مشاهده كرد.  
همچنین احمدرضا دالوند، منتقد هنری، درباره این نمایشگاه می‌گوید: مرتضی گودرزی دیباج با توجه به پیشینه تحقیق و تدریس و با پشتكار مثال‌زدنی‌اش به عنوان نقاش، ما را به تماشای چشم‌انداز‌های ایران  می‌برد؛ نه فقط با توجه به زیبایی بصری مناظر این سرزمین، بلكه با شوری كه در عمق كلبه‌ای، یا مناره‌ای سربرآورده از پیچ و خم تپه‌ای و یا با عبور مردمانی نجیب از كوره‌راهی روستایی … 
  
مرتضی گودرزی دیباج، نقاش، محقق و منتقد هنری، دارای فوق‌لیسانس نقاشی و دكتری فلسفه هنر با 35 سال سابقه كار هنری است. علاوه بر فعالیت‌های هنری مرتضی گودرزی از وی علاوه بر مقالات متعدد تخصصی در زمینه هنر، تاكنون بیش از 12 اثر تألیفی و پژوهشی منتشر شده است كه از آن جمله می‌توان به: جست‌و‌جوی هویت در نقاشی معاصر ایران، هنر مدرن، تاریخ تطبیقی هنر در 4 جلد،  تاریخ نقاشی ایران از آغاز تا عصر حاضر، یك پرسش از هنر دینی و دغدغه‌های ناپیدا، آینه خیال، معرفت هنر معاصر، تجزیه و تحلیل آثار نقاشی كلاسیك و تجزیه و تحلیل آثار نقاشی مدرن اشاره كرد. دو سال پیش نیز جامعه هنری شاهد برپایی نمایشگاهی از آثار نقاشی گودرزی دیباج با عنوان «هجوم سكوت» در گالری ساربان بود. سردبیری مجله تخصصی بیناب، عضویت در گروه نقد هنر فرهنگستان هنر، عضویت در شورای پژوهش هنر كشور، تدریس در دانشگاه‌های علامه طباطبایی، شاهد، تهران و سوره از دیگر سوابق هنری است.  
      
نمایشگاه خاكی و آسمانی از روز 29 اردیبهشت‌ماه تا 3 خردادماه در گالری شیرین به نشانی: خیابان كریمخان زند، خیابان سنایی، كوچه سیزدهم، شماره 5 از ساعت  16 تا 20 روز جمعه و 11 تا 20 شنبه تا چهارشنبه پذیرای علاقه‌مندان به هنر نقاشی است. گالری شیرین روزهای دوشنبه‌ تعطیل است.
 
 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان 

امتیاز دهید