مدالیون سکه خیام رونمایی می‌شود

هنردستان : مدالیون سکه خیام همزمان با برگزاری مراسم افطار مجموعه داران کشور رونمایی می‌شود.
منوچهر لطفی، رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران  از رونمایی مدالیون  سکه خیام در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: این مدالیون با همکاری خانه سکه ایران و به تعداد 969 عدد تولید شده و به عنوان یادبودی برای خیام شناخته می‌شود.

 

 منوچهر لطفی، رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران  از رونمایی مدالیون  سکه خیام در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: این مدالیون با همکاری خانه سکه ایران و به تعداد 969 عدد تولید شده و به عنوان یادبودی برای خیام شناخته می‌شود.

وی افزود: امسال نهصد و شصت و نهمین سال تولد خیام بوده و ما نیز به همین مناسبت در روز دهم خرداد ماه و همزمان با مراسم افطار مجموعه‌داران، مدالیون سکه خیام را رونمایی می‌کنیم.
رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران ادامه داد: مدالیون سکه خیام از طرف علاقه‌مندانی که در سر تا سر دنیا زندگی می‌کنند، خریداری خواهد شد.
خاطرنشان می‌شود خیام شاعر نام‌آشنای فارسی زبانی بوده که در 28 اردیبهشت 427 در نیشابور متولد شده و در جهان به عنوان شاعر، ریاضیدان و اخترشناس شناخته شده ‌است.
وی در طول زندگی‌اش آثاری چون رساله در علم کلیات، نوروزنامه، عیون الحکمه و رباعیات خیام را به نگارش درآورد و در12 آذر 510 در نیشابور درگذشت. 
 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

امتیاز دهید