گالیله با تفنگ میرزارضا می‌آید/ آغاز اجراهای عمومی تالار مولوی

هنردستان: با پایان یافتن اجراهای سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر اجراهای عمومی آثار نمایشی دانشگاهی در تئاتر مولوی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش تفنگ میرزا رضا بر دیوار است و در پرده سوم شلیک می‌کند نوشته محمد طلوعی و با کارگردانی محمد اشکانفر که تعدادی از اجراهای خود را پیش از جشنواره تئاتر فجر انجام داده بود با توجه به استقبال مخاطبان به مدت 10 شب دیگر در سالن اصلی این مجموعه تمدید شد.

بانیپال شومون، الهه شه پرست، میثم نوروزی، نوید نورورزی، بابک بهشاد، آرزو روشناس، سام دادخواه، شهاب نظام دوست بازیگران نمایش اشکانفر هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: میرزا رضای کرمانی بعد از قتل ناصرالدین شاه در دوران بازداشت و شکنجه با جن خود بر صحنه روبرو می‌شود که مدعی است در واقع او بوده که فکر شاه کشی را به سر میرزا انداخته است.

این نمایش از روز سه شنبه دوازدهم بهمن، ساعت 18 اجرای دوباره‌ی خود را آغاز می‌کند.

همچنین نمایش گالیله نوشته برتولت برشت با ترجمه مرحوم حمید سمندریان و به کارگردانی نازنین زهرا رفیعی که موفق به کسب جایزه گروهی از جشنواره تئاتر دانشگاهی شده است از چهارشنبه سیزدهم بهمن ماه، ساعت 20:30 در سالن اصلی تئاتر مولوی افتتاح و به صحنه می‌رود.

کیوان محمدی، مینا رمضانی، آوا متوقع، راشین دیدنده، بی تا مهدی زاده، سپیده نظر علیزاده، سحر کشتکار بازیگران گالیله هستند. مرتضی حسین زاده به عنوان طراح صحنه و نور و یاسمن مرادی در مقام دستیار کارگردان با این نمایش همکاری می‌کنند. 

 داستان نمایش گالیله در ارتباط با دانشمندی است که در پی اثبات نظریه‌ی خویش است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »