گالیله با تفنگ میرزارضا می‌آید/ آغاز اجراهای عمومی تالار مولوی

هنردستان: با پایان یافتن اجراهای سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر اجراهای عمومی آثار نمایشی دانشگاهی در تئاتر مولوی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش تفنگ میرزا رضا بر دیوار است و در پرده سوم شلیک می‌کند نوشته محمد طلوعی و با کارگردانی محمد اشکانفر که تعدادی از اجراهای خود را پیش از جشنواره تئاتر فجر انجام داده بود با توجه به استقبال مخاطبان به مدت 10 شب دیگر در سالن اصلی این مجموعه تمدید شد.

بانیپال شومون، الهه شه پرست، میثم نوروزی، نوید نورورزی، بابک بهشاد، آرزو روشناس، سام دادخواه، شهاب نظام دوست بازیگران نمایش اشکانفر هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: میرزا رضای کرمانی بعد از قتل ناصرالدین شاه در دوران بازداشت و شکنجه با جن خود بر صحنه روبرو می‌شود که مدعی است در واقع او بوده که فکر شاه کشی را به سر میرزا انداخته است.

این نمایش از روز سه شنبه دوازدهم بهمن، ساعت 18 اجرای دوباره‌ی خود را آغاز می‌کند.

همچنین نمایش گالیله نوشته برتولت برشت با ترجمه مرحوم حمید سمندریان و به کارگردانی نازنین زهرا رفیعی که موفق به کسب جایزه گروهی از جشنواره تئاتر دانشگاهی شده است از چهارشنبه سیزدهم بهمن ماه، ساعت 20:30 در سالن اصلی تئاتر مولوی افتتاح و به صحنه می‌رود.

کیوان محمدی، مینا رمضانی، آوا متوقع، راشین دیدنده، بی تا مهدی زاده، سپیده نظر علیزاده، سحر کشتکار بازیگران گالیله هستند. مرتضی حسین زاده به عنوان طراح صحنه و نور و یاسمن مرادی در مقام دستیار کارگردان با این نمایش همکاری می‌کنند. 

 داستان نمایش گالیله در ارتباط با دانشمندی است که در پی اثبات نظریه‌ی خویش است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
موسیقی

با یاد کهن‌سازنده تنبور و ابداع‌گر ساز تنبور دوطرفه؛ نماهنگ «دیار» به نوازندگی فرنود الهامی و با دکلمه افسانه بایگان منتشر شد

نماهنگ «دیار» (بر اساس مقام بابا سرهنگی) با یاد زنده‌یاد استاد خداوردی سازگر قدیمی ساز تنبور، با نوازندگی فرنود الهامی، با متن محمد ابراهیمیان و

ادامه مطلب »
تجسمی _ موسیقی

گفت‌وگوی «هنردستان» با استاد «بهزاد نقّاش» به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه «طبیعت» در گالری زرنا/ دست‌اندرکاران دولتی از ما حمایت نمی‌کنند

احمدرضا حجارزاده: گالری زرنا در خیابان انقلاب این روزها میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی پشت شیشه با عنوان «طبیعت» است. در این نمایشگاه علاوه بر آثار

ادامه مطلب »