«سازینه» بازسازی شد/ شروع کار با اجرای شادیانه‌ها

هنردستان :گروه موسیقی «سازینه» با اعلام ورود به دور تازه فعالیت های خود به زودی ضبط اولین آلبوم موسیقایی خود با محتوای شادیانه های اقوام ایران را آغاز می کند.

پیمان بزرگ نیا پژوهشگر و سرپرست گروه موسیقی نواحی «سازینه»با اشاره به تازه ترین فعالیت های  انجام گرفته در این گروه بیان کرد

 

 

پیمان بزرگ نیا پژوهشگر و سرپرست گروه موسیقی نواحی «سازینه»با اشاره به تازه ترین فعالیت های  انجام گرفته در این گروه بیان کرد: ما در فصل جدید کاری گروه «سازینه» تلاش کردیم تا با ایجاد تغییراتی اساسی در ترکیب گروه از این پس بتوانیم اجراهای بیشتری برگزار کنیم و به زودی شاهد دور تازه فعالیت این مجموعه با حضور هنرمندان برگزیده موسیقی اقوام ایران هستیم.

وی ادامه داد: البته همانطور که می دانید ایجاد یک گروه منسجم که بتواند به صورت مستمر در فعالیت های صحنه ای حضور داشته باشد نیازمند صرف هزینه هنگفت است که متاسفانه ما تاکنون قادر به پشتیبانی آن نبودیم، اما به هر حال با تلاش هایی که انجام گرفته هم اکنون در فضایی قرار گرفتیم که با وجود تمام این مشکلات می تواند گام جدید در فعالیت های گروه باشد. به همین منظور طی روزهای آینده تازه ترین کنسرت گروه در رفسنجان برگزار می شود و پس از آن نیز برنامه هایی برای اجرای زنده در تهران و شهرستان ها داریم که به زودی جزییات آن اعلام می شود.

سرپرست گروه موسیقی نواحی «سازینه» گفت: با پایان ماه مبارک رمضان ضبط آثار اولین آلبوم گروه «سازینه» آغاز می شود. محتوای این مجموعه هم که قرار است به صورت صوتی و تصویری در دسترس مخاطبان قرار گیرد با نگاه مردمی تر و شباهت های موسیقایی موسیقی اقوام ایران در حوزه شادیانه هاست که مطمئنم می تواند مورد پسند دوستداران موسیقی اقوام ایران قرار گیرد. این آلبوم مجموعه ای از ترانه های مرزهای جغرافیایی ایران است که این بار تلاش کردیم از حوزه مرزهای فرهنگی به ماجرا نگاه کنیم که چگونه این مرزهای فرهنگی موجب متصل شدن موسیقی فرهنگ های مختلف اقوام شده است.

بزرگ نیا که در سال های اخیر یکی از مجریان برگزاری ویژه برنامه های موسیقایی ماه رمضان به میزبانی نهادهای مختلف بوده است درباره ادامه فعالیتش در این زمینه بیان کرد: برای من جالب توجه است که تاکنون نهاد یا فردی برای اجرای برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان تماس نگرفته است. البته شاید این موضوع اول به بودجه و دوم به بی‌رغبتی برخی از مجموعه ها برای برگزاری برنامه های اینچنینی بازگردد که امیدوارم فضا به گونه ای هدایت شود تا شاهد مغفول ماندن این آواها و نغمات آسمانی نشویم.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید