«نام‌آوران قلب تهران» به پاس آتش‌نشانان برگزار می‌شود

هنردستان: فراخوان نخستین جایزه هنری «قلب تهران» در رشته‌های عکاسی، آگهی دیواری (پوستر)، تصویرگری و کارتون منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی این رویداد، نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست‌وسی‌امین سال پایتختی تهران، بهار سال آینده به همت شهرداری منطقه ۱۲ تهران برگزار می‌شود. هدف از این رویداد فرهنگی – هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی‌های این کلان‌شهر با تمرکز بر محدوده منطقه ۱۲ شهرداری گرایش دارند.

 

آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی‌های منحصربه فرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری خواهند پرداخت.

شهرداری منطقه ۱۲ تهران این جایزه را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌کند. بخش اصلی با عنوان «قلب تهران» و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)، منطقه ۱۲؛ محور ادیان و سنت‌های آیینی و منطقه ۱۲ در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می‌شود. بخش ویژه با عنوان «نام‌آوران قلب تهران» است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ تلخ ساختمان پلاسکو و رشادت جمعی از جان‌فشانان به موضوع «آتش‌نشانان» اختصاص دارد.

منظور از نام‌آوران در جایزه هنری قلب تهران، مردان و زنانی هستند که در حیطه اجتماعی، فرهنگی، هنری و کسب و کار برای ایجاد یک جامعه‌ پویا و سالم تلاش می‌کنند و تاثیرات اجتماعی ماندگاری در شهر از خود به جای گذاشته‌اند.

ثبت‌ نام برای شرکت در این جایزه از ۲۲ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و علاقه‌مندان و هنرمندان می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردین سال ۱۳۹۶ در سایت این جایزه به نشانیwww.tehranfestival.com  ثبت‌ نام و آثار خود را ارسال کنند و برای اطلاع از شرایط جایزه به این سایت مراجعه کنند.

متقاضیان می‌توانند در بخش اصلی در هر رشته عکاسی، آگهی دیواری (پوستر)، تصویرگری و کارتون حداکثر سه اثر و در بخش ویژه در هر رشته یک اثر را برای این جایزه ارسال کنند.

دبیر نخستین جایزه هنری قلب تهران مسعود زنده‌روح کرمانی است و بهرام کلهرنیا (پوستر)، علی هاشمی شهرکی (تصویرگری)، مسعود شجاعی طباطبایی (کارتون) و محمدمهدی رحیمیان (عکاسی) شورای دبیران این جایزه هستند.

مصطفی اسداللهی، ابراهیم حقیقی، قباد شیوا در رشته آگهی دیواری (پوستر) و محمدعلی بنی اسدی، کیانوش غریب‌پور و مهران زمانی در رشته تصویرگری، آثار را انتخاب و داوری می‌کنند. هیات انتخاب و داوری رشته عکاسی اسماعیل عباسی، ابراهیم صافی و بابک برزویه و رشته کارتون کامبیز درمبخش، جمال رحمتی و بهرام عظیمی هستند.

نمایشگاه آثار برگزیده ۲۵ فروردین تا هشتم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۶ در نگارخانه مدرسه دارالفنون برگزار می‌شود.

 برگزیدگان اول تا سوم بخش اصلی در هر رشته دیپلم افتخار و به ترتیب جایزه نقدی ۵۰، ۴۰ و ۳۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند و به برگزیده اول هر رشته مدال قلب تهران نیز اهدا می‌شود. در بخش ویژه نیز به یک برگزیده هر رشته مدال قلب تهران، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۵۰ میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید