«زمستان سبز»‌ نقد می‌شود

هنردستان: برنامه «با هم کتاب بخوانیم» فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی به مناسبت فرارسیدن در دهه فجر به نقد کتاب «زمستان سبز»‌ نورا حق‌پرست تعلق گرفت.

 

به گزارش هنردستان، بخشی از این کتاب حاوی خاطراتی از حضور راوی که در واقع خود نویسنده است در تظاهرات و فعالیت‌های ضد رژیم پهلوی در پیش از انقلاب است. «لیلا» فعالیت‌های خود را علیه رژیم از تابستان ۵۷ آغاز می‌کند، زمانی که نخستین زمزمه‌های حضور  جدی مردم در خیابان‌ها شنیده می‌شود، و این فعالیت‌ها تا پیروزی انقلاب ادامه می‌یابد. در خلال فعالیت‌های سیاسی لیلا، نحوه ارتباط او با خواهر و برادر، نیز دوستان و همسایگانش به تصویر کشیده می‌شود.

 

 

این کتاب در سال ۸۸ توسط نشر تکا راهی بازار شده است. پدربزرگ، عینک، باغچه راز نیلوفر و اولین انشاء در زمره دیگر داستان‌های این کتاب هستند.

«زمستان سبز»‌ در برنامه کتاب‌خوانی دسته‌جمعی نوجوانان فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با حضور نورا حق‌پرست نویسنده و رضوان خرمیان کارشناس این برنامه و جمعی از نوجوانان از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ روز چهارشنبه ۲۰ بهمن‌ماه نقد خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »