نمایش توانمندی‌های اقتصادی صنایع‌دستی/ فرصت آشنایی با رسوم ایرانی

دبیر نمایشگاه «توانمندی‌های اقتصادی در بخش صنایع‌دستی» با اشاره به حضور هنرمندان ۱۲ استان در این نمایشگاه، آن را فرصتی برای معرفی آداب و رسوم نقاط مختلف ایران توصیف کرد.

هنردستان :محمد خسروآبادی دبیر اجرایی نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی در بخش صنایع دستی درباره  چگونگی برپایی نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی در بخش صنایع‌دستی گفت

 

هنردستان :محمد خسروآبادی دبیر اجرایی نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی در بخش صنایع دستی درباره  چگونگی برپایی نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی در بخش صنایع‌دستی گفت: ما طی یک فراخوان از همه استان‌ها خواستیم تا در این نمایشگاه شرکت کنند که ۱۲ استان، چون سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، بوشهر، خراسان جنوبی، اصفهان، گیلان و… دعوت ما را پذیرفتند و در این نمایشگاه شرکت کردند.

وی به تعداد غرفه‌های این نمایشگاه اشاره و بیان کرد: در این نمایشگاه، هنرمندان به ارائه آثار خود در ۱۵۷ غرفه پرداخته‌اند که ۵۰ غرفه به فرش و باقی به صنایع‌دستی و سوغات اختصاص پیدا کرده است.

خسروآبادی، ارائه صنایع‌دستی کاربردی در نمایشگاه‌ها را ضروری دانست و افزود: در این نمایشگاه آثاری چون سفال، زیورآلات، گلیم و گبه، حصیر و صنایع دستی کاربردی عرضه شده و لازم است فرآورده‌های دستی ما از حالت تزیینی خارج شده و جنبه کاربردی پیدا کنند تا وارد سبد اقتصادی خانواده‌ها شوند.

به گفته دبیر اجرایی نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی در بخش صنایع دستی، علاوه‌بر عرضه سوغات و فرآورده‌های دستی، از ساعت ۱۷ تا ۲۱ هم استان‌های مختلف چون بوشهر و گیلان به اجرای موسیقی بومی و آداب و رسوم خود می‌پردازند. در واقع نمایشگاه‌های اینچنین، بهانه و فرصت خوبی است تا مردم با آیین و مراسم شهرهای دیگر هم آشنا شوند.

نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی در بخش صنایع دستی تا پنجم خرداد از ساعت ۹ الی ۲۱ در محل نمایشگاه بوستان گفتگو برپاست.

منبع :خبرگذاری مهر 

امتیاز دهید