رونمایی از آلبوم سنتورنوازی معاصر «کلاژ»

هنردستان: آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» رونمایی می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، نشست خبری و مراسم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» به آهنگسازی و تکنوازی «مهیار طریحی» و تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» روز پنج‌شنبه بیست‌ویکم بهمن‌ماه ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰ توسط شرکت موسیقی «ایران گام» در کتابفروشی «همیشه» برگزار می‌شود.

 

آلبوم سنتورنوازی معاصر «کلاژ» که توسط پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر شده و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار گرفته است، قطعات؛ آواز «دونوا» به مدت ۳:۳۰، «دو نوا» به مدت ۵:۱۸، «آواز دشتی» به مدت ۳:۵۶، «رقص نانوا» به مدت ۴:۵۱، «آواز آمیخته» به مدت ۲:۵۸، «آمیخته» به مدت ۵ دقیقه، «آواز عشق» به مدت ۳:۵۶، «عشق» به مدت ۶:۱۳، «راوی» به مدت ۴:۳۲ و «بیست» به مدت ۴:۵۵ را شامل می‌شود.

مهیار طریحی در سال ۱۳۶۴ در تهران متولد شده است، او نوازندگی سنتور را در سن ۶ سالگی نزد استاد «رضا صلاحی» آغاز کرد و سپس برای یادگیری فنون سنتورنوازی معاصر، نزد استاد «اردوان کامکار» به شاگردی پرداخت که این مهم تا به امروز ادامه دارد. وی دارای لیسانس و فوق لیسانس موسیقی از دانشگاه هنر تهران (کرج) می‌باشد. آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ»، اولین فعالیت ایشان در زمینه آهنگسازی و تکنوازی سنتور در قالب آلبومی مستقل است.

ازجمله فعالیت‌های طریحی عبارتند از: اجرای کنسرت‌های متعدد در داخل و خارج از کشور با گروه‌هایی چون؛ گروه موسیقی «شتک»: همایون شجریان و برادران پورناظری (چرا رفتی)، گروه موسیقی «سیاوش»: همایون شجریان و سهراب پورناظری (آینه‌ها)، گروه موسیقی «شمس»: کیخسرو پورناظری و برادران پورناظری و علیرضا قربانی، دونوازی به همراه سیاوش کامکار و …

این هنرمند عرصه موسیقی در آلبوم‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی همچون؛ «نه فرشته‌ام نه شیطان»، «آرایش غلیظ»، «قطره‌های باران»، «ویر»، «وضعیت سفید»، «ستایش»، «شبکه» و … با ساز سنتور به هنرنمایی پرداخته است.

مکان برگزاری در کتابفروشی همیشه به آدرس شهرک غرب، خیابان ایران زمین، مرکز خرید گلستان، حیاط شرقی، واحد۱۱۲ است.

حضور برای عموم علاقه‌مندان در این نشست خبری، و سنتورنوازی آزاد و رایگان است.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید