آلبوم «آتشی در نیستان» شهرام ناظری دیجیتالی شد

هنردستان :آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» شهرام ناظری، در آستانه سی‌امین سال انتشارش، به صورت نسخه دیجیتال منتشر شد.

 آلبوم ماندگار «آتشی در نیستان» با صدای شهرام ناظری، یکی از ارزشمندترین آثار موسیقایی است که سه دهه پیش به انتشار رسیده 
 

 

 آلبوم ماندگار «آتشی در نیستان» با صدای شهرام ناظری، یکی از ارزشمندترین آثار موسیقایی است که سه دهه پیش به انتشار رسیده و کماکان همراه و نوازشگر گوش و قریحه ایرانیان دوستدار موسیقی اصیل تا به امروز پیش آمده است. این اثر از جمله تولیدات موسیقی است که دسترسی به آن در بازار موسیقی بصورت فیزیکی چندان میسر نیست و می توان گفت از آلبوم‌های کمیاب در بازار به شمار می‌آید به همین دلیل نسخه دیجیتال این آلبوم در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

آلبوم «آتشی در نیستان»، شامل قطعاتی به عناوین «سپیده» آواز در گوشه حجاز، هم‌نواز آواز جلال ذوالفنون، شعر خیام، «آتشی در نیستان» مقدمه و تصنیف، ساخته شهرام ناظری، شعر از مجذوب تبریزی، «یار مرا»، «قطعه ضربی حجاز» ساخته جلال ذوالفنون، شعر از مولانا، «قطعه ضربی»، بر مبنای ملودی محلی مازندران، ساختهٔ جلال ذوالفنون، «آن کیست»، بداهه‌نوازی و بداهه خوانی بر مبنای لحن محلی مازندرانی، هم‌نواز آواز جلال ذوالفنون و «ارغوان»، تصنیف ساخته شهرام ناظری، شعر حافظ است.

این اثر، بر پایه هم‌نوازی سه‌تار در سال ۱۳۶۷، با صدای شهرام ناظری و سرپرستی و آهنگسازی جلال ذوالفنون اجرا شده‌است. برخورداری از ریتم صحیح، متنی قوی و لحنی سوزان در این آلبوم، باعث شده تا آتش در نیستان اثری بی‌بدیل باشد و آن را به یکی از ماندگارترین آثار استاد ناظری بدل سازد.

منبع :خبرانلاین

امتیاز دهید