هنرمندان متولد بهمن شمع تولدشان را فوت کردند

هنردستان: جشن تولد هنرمندان پیشکسوت متولد بهمن‌ماه در رشته‌های مختلف هنری برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، جشن زادروز هنرمندان پیشکسوت متولد بهمن با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری ۱۸ بهمن‌ماه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت در باغ زیبا برپا شد.

 

علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد و رئیس هیأت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت در ابتدای این مراسم با ابراز خوشحالی از حضور در جمع هنرمندان پیشکسوت گفت: من از دیدن شما انرژی می‌گیرم. خوشبختانه مجموعه فعالیت‌های موسسه هنرمندان پیشکسوت به انسجام خوبی رسیده است و به ویژه سفر کیش را هم با حضور این هنرمندان خواهیم داشت.

او افزود: این هنرمندان کسانی هستند که سال‌ها زحمت کشیده‌اند و عمر خود را برای تعالی فرهنگ و هنر مصرف کرده‌اند. شما هنرمندان جزو افتخارات کشور هستید و اگر کاری برای شما انجام می‌شود از روی وظیفه است. امیدوارم کسانی که در نوبت ورود به موسسه هستند به زودی به جمع شما بپیوندند.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز اظهار کرد:‌ در حال حاضر مستندی از زندگی هنرمندان پیشکسوت در حال ساخت است که به زودی به سرانجام می‌رسد. همچنین پنجمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت با حضور بیش از یکصد هنرمند همراه خانواده‌شان اسفندماه امسال در جزیره کیش برگزار می‌شود. مهمان ویژه این نمایش دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهور است.

در ادامه از هنرمندان متولد بهمن‌ماه در این مراسم به شرح زیر تقدیر شد:

بهزاد فراهانی (بازیگر)، حسین پرستار (بازیگر)، لئون کهن (نقاش)، اکبر زنجان‌پور (بازیگر و کارگردان)، محمدحسین عطارچیان (خوشنویس)، ناصر آقایی (بازیگر)، سوسن اصلانی (نوازنده)، محمد سلحشور (خوشنویس)، رضا بنفشه‌خواه (بازیگر)، فاطمه سیدناصری (تذهیب کار)، قربانعلی اجلی (خوشنویس)، حسن ریاحی (آهنگساز)، نسرین ناصحی تهرانی (پیشکسوت موسیقی)، عباس مستوفی‌الممالکی (خوشنویس)، داریوش طلایی (نوازنده)، رضا بانگیز ( پیشکسوت تجسمی)، بهمن عبدی (کاریکاتوریست)، محمد شیری (بازیگر) و سیداحمد قائم‌مقامی دبیرالملکی (مرمت‌کار آثار تاریخی).

بهزاد فراهانی در این مراسم اظهار کرد:‌ من سال‌ها بر این طبل کوبیده‌ام که ای کاش مسئولان ما از جنس خودمان باشند. شرایط ما در بخش نمایش در حال تغییر است و ما مدیرانی را داریم که جرأت می کنند در میان ما باشند و لبخند بزنند. من هرگز از آقای مرادخانی تشکر نکرده‌ام، الان هم نمی‌کنم اما احساس می‌کنم در دوره‌ای که او در وزارتخانه مسئول بود شرایط بهتر شده است، اما مدیران بهتر نشده‌اند.

او افزود: آرزو می‌کنم در دوران آینده از متعهدانی مثل مرادخانی که درک هنری دارد و از جنس هنر است و حضورش برای ما مغتنم است باز هم داشته باشیم.

حسین پرستار نیز پس از دریافت جایزه‌اش گفت:‌ کاش مدیران ما مثل آقای عظیمی و مرادخانی بودند. این را با قلبم می‌گویم. در روزهای سخت گذشته آن‌ها کنار ما بودند و به من روحیه می‌دادند. باید برای این‌گونه مدیران بزرگداشت گرفت تا به عنوان نمونه‌ای برای مدیران معرفی شوند.

محمدحسین عطارچیان نیز با بیان خاطره‌ای از گذشته اظهار کرد:‌ ارادت من به مرادخانی از دیرباز بوده نه از زمان تأسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت. زمانی که ایشان در جشنواره موسیقی فجر مسئولیت داشتند من در خدمت‌شان بودم. اخیرا نامه‌ای به وزارت ارشاد ارسال شده که در آن به کم‌لطفی بعضی‌ها نسبت به چند تن از استادان پیشکسوت خوشنویسی اشاره شده است. همین جا از آقای مرادخانی خواهش می‌کنم برای حفظ حرمت استادان خوشنویسی به این نامه ترتیب اثر بدهند.

همچنین محمد سلحشور در این مراسم گفت:‌ از سال ۱۳۳۳ کتاب می‌نویسم و هنوز دست به قلم هستم و دستم نمی‌لرزد. ۲۱ هزار صفحه کتاب از مولانا، سعدی، حافظ و فردوسی نوشته‌ام.

رضا بنفشه‌خواه نیز با تشکر از برگزاری محفل جشن زادروز هنرمندان گفت: این مراسم باعث می‌شود به جای اینکه به یاد هم باشیم، کنار هم باشیم.

فاطمه سیدناصری هم اظهار کرد: همیشه از دیدن هنرمندان خوشحال می‌شوم. امیدوارم تا وقتی هستیم قدر هم را بدانیم.

قربانعلی اجلی نیز پس از دریافت جایزه‌اش از کسانی که شب و روزشان را وقف راحتی و آسایش هنرمندان می‌کنند تشکر کرد.

محمد شیری نیز گفت: چند روزی است که اخبار اختلاس نشنیده‌ام و ناراحتم! آرزو دارم همه مدیران کشور ما مثل علی مرادخانی باشند.

هنرمندان پس از دریافت هدایای خود عکس یادگاری گرفتند و شمع تولدشان را فوت کردند.

پری امیرحمزه، جمال اجلالی، اسماعیل خلج، داوود فیاضی و شاپور ترابی گودرزی هنرمندان ویژه این مراسم بودند.

همچنین در این مراسم از حاضران خواسته شد به احترام آتش‌نشانان شهید حادثه پلاسکو بایستند و برایشان فاتحه بخوانند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید