فراخوان پویش تئاتر مردمی ققنوس منتشر شد

هنردستان: فراخوان پویش تئاتر مردمی ققنوس ویژه اجرای آثار در دهه کرامت منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان به نقل از  روابط عمومی جنبش رسانه انقلاب، فراخوان پویش تئاتر مردمی ققنوس ویژه اجرای آثار در دهه کرامت منتشر شد.

متن فراخوان بدین شرح است:

 

پویش تئاتر مردمی ققنوس

جنبش رسانه انقلاب در تداوم اهداف و سیاست‌های خود در جهت ساماندهی هنر و رسانه مردمی انقلاب اسلامی، پویش تئاتر مردمی ققنوس را همزمان با دهه کرامت (3 تا 13 مرداد ماه) و با محوریت فقر، عدالت و محرومیت زدایی برگزار می‌کند.

 

این پویش با تاکید بر حضور گروه‌های تئاتر دانشجویی، دانش آموزی و مسجدی در روند ایده تا اجرای آثار نمایشی، از گروه‌های تئاتر مردمی سراسر کشور دعوت می‌کند تا طبق فراخوان ذیل در این پویش حضور یابند.

 

محورهای موضوعی پویش:

فقر و محرومیت زدایی، اشرافی گری و سرمایه داری، عدالت، اقتصاد مقاومتی، ویژه خواری، محرومیت و استعمار، محرومیت و آسیب‌های اجتماعی، پهلوی و محرومیت، مدیریت جهادی با تاکید بر شخصیت‌های معاصر هم چون حاج عبدالله والی، سید حسن زعیم و ….

موضوعات پیشنهادی محدود نبوده و ستاد پویش، پذیرای موضوعات و نمایشنامه‌هایی با موضوعات مرتبط با فقر، عدالت و محرومیت زدایی خواهد بود.

 

گروه‌های فاقد طرح نمایشی یا ایده اجرایی با توجه به سابقه اجرایی گروه نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند و جنبش رسانه انقلاب در این راستا نمایشنامه‌های متناسب را در اختیار گروه‌ها قرار می‌دهد.

 

فرآیند حضور در پویش:

مرحله اول:

ثبت اطلاعات فردی و گروهی و ارسال نمایشنامه، طرح یا ایده اجرایی نمایش‌های محیطی(خیابانی) خود از طریق سامانه الکترونیکی سایت رسانه انقلاب به نشانی www.resanehenghelab.ir.  

 

مرحله دوم:

پس از ارزیابی نمایشنامه‌ها و گروه‌های نمایشی در دبیرخانه پویش، گروه‌های راه یافته، وارد فرآیند آموزش کارگاهی شده و برای هر گروه 25 ساعت کارگاه آموزشی در راستای تولید نمایش صورت می‌گیرد. این دوره توسط اساتید مجرب مدیریت و هدایت خواهد شد.

 

حضور در دوره کارگاهی و طی فرآیند تعریف شده برای تولید اثر برای همه گروه‌ها الزامی است.

مرحله سوم:

اجرای نمایش‌های میدانی در نقاط مختلف استان تهران همزمان با دهه کرامت (3 تا 13مرداد 1396) صورت خواهد گرفت و به هر یک از گروه‌های حاضر در این پویش به  تناسب ظرفیت اثر، حمایت‌های مادی و معنوی تعلق می‌گیرد.

زمان‌بندی جشنواره:

تکمیل و ارسال فرم به همراه ایده یا طرح اولیه تقاضا جهت اعلام آمادگی: تا 30 خرداد ماه 1396

برگزاری دوره کارگاهی: 10 تا 25 تیر ماه 1396

اجراهای میدانی همزمان در استان تهران: 3 تا 13 مرداد  1396

نشانی دبیرخانه:

تهران، خیابان انقلاب، نرسیده به میدان فردوسی، ضلع جنوب غربی، کوچه شهید براتی، کوچه تمدن، بن بست اول، پلاک 2، طبقه اول

تلفن:

66758159 – 021 / 66766538-021

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »