آلبوم سی ساله شهرام ناظری دیجیتالی شد

هنردستان: آلبوم موسیقی “آتشی در نیستان” استاد “شهرام ناظری”، در آستانه سی امین سال انتشارش، به صورت نسخه دیجیتال و توسط شرکت ایران گام از سوی سامانه ریتمو منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان، آلبوم ماندگار “آتشی در نیستان” با صدای استاد ناظری، یکی از ارزشمندترین آثار موسیقایی است که سه دهه پیش به انتشار رسیده و کماکان همراه و نوازشگر گوش و قریحه ایرانیان دوستدار موسیقی اصیل تا به امروز پیش آمده است.

 

این اثر از جمله تولیدات موسیقی است که دسترسی به آن در بازار موسیقی بصورت فیزیکی چندان میسر نیست و می‌توان گفت از آلبوم‌های کمیاب در بازار می‌باشد، لذا سایت ریتمو، برای ارزشگذاری آثاری این چنین اصیل، ماندگار و مرور قطعات بیادماندنی این آلبوم، اقدام به انتشار آن بصورت دیجیتالی کرده است.

 

آلبوم “آتشی در نیستان”، شامل قطعاتی به عناوین “سپیده” -آواز در گوشه حجاز، هم‌نواز آواز جلال ذوالفنون، شعر خیام-، “آتشی در نیستان”- مقدمه و تصنیف، ساخته شهرام ناظری، شعر از مجذوب تبریزی-، “یار مرا”، “قطعه ضربی حجاز” -ساخته جلال ذوالفنون، شعر از مولانا-، “قطعه ضربی”، -بر مبنای ملودی محلی مازندران، ساختهٔ جلال ذوالفنون-، “آن کیست”، -بداهه‌نوازی و بداهه خوانی بر مبنای لحن محلی مازندرانی، هم‌نواز آواز: جلال ذوالفنون- و “ارغوان”، -تصنیف ساخته شهرام ناظری، شعر حافظ- می‌باشد.

 

شایان ذکر است که این اثر، بر پایهٔ هم‌نوازی سه‌تار در سال ۱۳۶۷، با صدای “شهرام ناظری” و سرپرستی و آهنگسازی “جلال ذوالفنون” اجرا شده است. برخورداری از ریتم صحیح، متنی قوی و لحنی سوزان در این آلبوم، باعث شده تا آتش در نیستان اثری بی‌بدیل باشد و آنرا به یکی از ماندگارترین آثار استاد ناظری بدل سازد.

 

آلبوم “آتشی در نیستان” با صدای استاد “شهرام ناظری”، هم اکنون توسط شرکت “ایران گام” به مدیریت صدرالدین حسین‌خانی، از طریق سایت “ریتمو ritmo.ir” به صورت دیجیتال، قابل خریداری می‌باشد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید