جشنواره فیلم فجر- برج میلاد؛ عذرخواهی بهروز غریب‌پور از خبرنگاران

هنردستان: جمعی از خبرنگاران نسبت به برخورد برخی هنرمندان با خبرنگاران قبل از شروع نشست‌خبری فیلم اسرافیل اعتراض کردند.

 

به گزارش هنردستان، یکی از خبرنگاران به نمایندگی از جامعه خبری درباره اتفاقات روزهای اخیر و بی احترامیهایی که نسبت به خبرنگاران صورت گرفته گفت: طی روزهای گذشته در برج میلاد و در حین پوشش خبری فیلم ها و با فشار کاری در کنار هنرمندان و سینما قرار گرفتیم با این حال دوستان فراموش می کنند که به عنوان پاسخگو در این نشست حضور دارند و اگر دوست ندارند پاسخی ندهند در نشستها حضور نداشته باشند و نه زمان و وقت ما را بگیرند و نه وقت خودشان را و برای زمان ارزش قائل باشند.

 

روزنامه نگاران به هنرمندان کمک می کنند تا فیلم آنها را مطرح کند و آن را به مردم و مخاطب بشناسانند. اما متاسفانه هنرمندان  هر نوع توهین و بی احترامی را نسبت به خبرنگاران دارند در حالی که جامعه خبری شریف هستند و همیشه در مقابل این بی احترامی ها سکوت می کنند و احترام هنرمندان را حفظ کنند.

 

متاسفانه در روز گذشته و در نشست خبری خانم بازیگر همچنان اصرار به بی احترامی خودشان نسبت به خبرنگاران و آن اتفاقی که در یک سال گذشته افتاده بود داشت. اما باید بگویم آن هشت خبرنگار در آن برنامه مذکور که خانم بازیگر برخورد نامناسب با آنها داشتند از شریف ترین خبرنگار سینمای ایران بودند و هیچ وقت بی احترامی به سینماگران نداشتند و همه انها را به شرافت می شناسند.احترام باید دو طرفه و متقابل باشد.

 

دومین مسئله این است که ما از برخی برخوردهای سالن انتظار عصبانی و ناراحت هستیم این کارت به معنی این است که ما خبرنگاریم یعنی اجازه حضور داریم و هیچ کس حق ندارد از خبرنگار بپرسد به چه عنوانی اینجا هستید و او را تهدید کند. چرا باید این تهدیدها شورت بگیرد این دوستان تازه کار نیستند و چهره های خبرنگاران را میشناسند.

 

گبرلو مجری نشست‌های خبری گفت: دریاره برخورد هنرمندان باید بگویم احترام باید متقابل باشد و رفتار باید در شان دو طرف باشد و همه هنرمندان چه هنرمندان باسابقه و چه جوانترها که به تازگی وارد این فضا می شوند باید رفتارهای صحیحی داشته باشند. در رفتارهای مسئولان تشریفاتی هم اگر این اتفاق افتاده باشد اشتباه کردند اما خواهش می کنم رفتار یک فرد را به کل جمع نسبت ندهند.

 

 در ادامه نیز بهروز غریب پور نیز گفت: حرفها کاملا دقیق و درست است به عنوان یک هنرمند از جامعه رسانه و روزنامه نگاران وکسانی که خبرهای جامعه هنری را منتقل می کنند ممنونم.

 

وی متذکر شد: من با شما نسبت دارم و خودم نیز روزنامه نگار بودم. همچنین از کوچکترین و بزرگترین بی احترامی شده باشد عذرخواهی می کنم.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید