برپایی مجمع سالیانه انجمن موسیقی ایران

هنردستان :پنجمین جلسه‌ نخستین مجمع سالیانه‌ی انجمن موسیقی ایران با حضور رؤسای انجمن استان‌های خوزستان، شهرکرد، البرز، یزد، و قم در محل این انجمن برگزار شد.

 به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، این جلسه با حضور بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، رضا دادویی معاون اجرایی انجمن موسیقی ایران، آقایی رئیس انجمن موسیقی استان قم، سهیلی‌زاده رئیس انجمن موسیقی استان یزد، معتمدیان عضو هیئت‌مدیره‌ی انجمن موسیقی شهرکرد، کوراوند رئیس انجمن موسیقی استان خوزستان، باستانی‌نژاد رئیس انجمن موسیقی استان البرز در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

 به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، این جلسه با حضور بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، رضا دادویی معاون اجرایی انجمن موسیقی ایران، آقایی رئیس انجمن موسیقی استان قم، سهیلی‌زاده رئیس انجمن موسیقی استان یزد، معتمدیان عضو هیئت‌مدیره‌ی انجمن موسیقی شهرکرد، کوراوند رئیس انجمن موسیقی استان خوزستان، باستانی‌نژاد رئیس انجمن موسیقی استان البرز در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

در این دیدار بهرام جمالی -مدیرعامل انجمن موسیقی ایران- با اشاره به ضرورت توسعه‌ی روابط شعب استانی با تدوین شیوه‌نامه‌ی اجرایی همکاری‌های مشترک، تعامل هرچه بیشتر شعب استانی انجمن را خواستار شد و با مهم خواندن سرمایه‌های موسیقی استان‌ها، معرفی هنرمندان جوان و فعال در بخش‌های مختلف موسیقی و توجه به پیشکسوتان موسیقی نواحی کشور را به عنوان اصلی‌ترین دارایی‌های موسیقی در سطح کشور دانست.

او همچنین لزوم توجه و حمایت از آن‌ها باجذب مشارکت نهادهای دولتی و غیردولتی در برنامه‌های سالانه را مهم‌ترین وظیفه‌ی شعب استانی برشمرد.

 در ادامه هر یک از رؤسای شعب استانی در دو نوبت صبح و عصر ضمن تشریح گزارش عملکردِ سال ۹۵ به ارائه‌ی برنامه‌های خود در سال ۹۶ پرداختند و از برگزاری نخستین مجمع سالیانه‌ی انجمن موسیقی ایران که در این دوره از فعالیت انجمن برای اولین‌بار اتفاق افتاده است ابراز خرسندی کردند.

عقیل آقایی -رئیس انجمن موسیقی استان قم- در مورد اهمیت برگزاری این جلسه گفت: در سال‌های گذشته این اولین‌بار است که این ارتباط بین شعب مختلف انجمن موسیقی برقرار می‌شود. یکی از مواردی که آقای جمالی در این جلسه مطرح کردند بحث مدیریت انجمن استان‌ها به صورت یک مدیریت فعال و هوشمند بود که بسیار مهم است. همچنین در این جلسه مدیران انجمن‌ها با جایگاه حقوقی و امکانات حقوقی‌ای که قانون برای آن در نظر گرفته تا حدود زیادی آشنا شدند و مطالبی که جناب جمالی در مورد مدیریت و نحوه‌ی سامان‌دهی انجمن مطرح کردند، بسیار مفید بود.

او ادامه داد: مسئله مهم این است که انجمن‌ها روابط‌شان را با هنرمندان منطقه‌ی خود بیشتر و بهتر کنند. راهکار را جناب جمالی در همین جلسه مطرح کردند و آن بحث جایگاه حقوقی و لزوم هویت‌بخشی انجمن‌ها بود که اگر این مورد حل شود خودبه‌خود بحث روابط به‌راحتی مرتفع می‌شود.

علی باستانی‌نژاد -رئیس انجمن موسیقی استان البرز- در مورد اهمیت برگزاری این جلسه اظهار کرد: خیلی از مواردی که قبلاً به‌عنوان سؤال برای بیشتر رؤسای انجمن‌ها مطرح بود در این جلسه روشنگری شد و خیلی از ابهامات برطرف شد و راه‌های حرکت به سمت اهداف انجمن موسیقی ایران با تفصیل بیشتری از سوی مدیرعامل انجمن بررسی شد.

او اضافه کرد: ما از طریق نهادهای مردمی ارتباطاتمان را گسترش می‌دهیم و خواهیم داد و مقداری از درون‌دولتی بیرون خواهیم آمد. مهم‌ترین اقدامی هم که امسال انجام شد، بحث ثبت انجمن‌ها بود که جناب جمالی به‌موقع و خیلی خوب در این زمینه عمل کردند.

کاوه معتمدیان -عضو هیئت مدیره‌ی انجمن موسیقی شهرکرد- در این‌باره گفت: اگر انجمن‌ها اختیارات لازم و این توانایی را داشته باشند که بتوانند کارهایی را به‌صورت مستقیم اما با توجه به مسائل قانونی پیش ببرند خیلی خوب و مفید خواهد بود.

او بیان کرد: همان‌طور که آقای جمالی فرمودند رؤسای انجمن‌ها باید تمام تلاش‌شان را برای به‌رسمیت شناساندن انجمن استان‌شان انجام دهند وگرنه صرف اینکه انجمنی شکل بگیرد، هیچ عملی برای پیش‌برد فرهنگ موسیقی در آن منطقه انجام نمی‌شود.

سهیلی‌زاده -رئیس انجمن موسیقی استان یزد- نیز اظهار کرد: آشنایی با مدیرعامل انجمن موسیقی ایران و رؤسای دیگر انجمن‌های موسیقی و آشنایی با تجارب آنها یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی بود که در این جلسه میسر شد. طرح‌هایی که آقای جمالی مطرح کردند بسیار خوب بود استفاده از تجربیات چهره‌های فاخر و تجلیل از آنها، بحث جوانان در عرصه‌ی موسیقی، نشر آثار موسیقی، سایت کنسرت آفلاین برای معرفی هنرمندان در سطح کشور و موارد زیاد دیگری که در رویکرد انجمن می‌تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

منبع :ایسنا 

امتیاز دهید