هنرنمایی دانشجویان منتخب دانشگاه گیلان در رودکی / ادامه اجرای برگزیدگان جشنواره جوان

هنردستان: منتخبان دانشجویان دانشگاه گیلان در دومین روز اجرای برگزیدگان دهمین دوره جشنواره موسیقی جوان به صحنه رفتند.

 

به گزارش هنردستان، برگزیدگان دهمین جشنواره ملی موسیقی جوانان و منتخبی از دانشجویان موسیقی دانشگاه هنر و گیلان از 16 تا 18 بهمن در سالن رودکی تهران روی صحنه می‌روند.

 

این مجموعه برنامه در حالی برگزار می‌شود که انجمن موسیقی ایران توجه به نسل جوان موسیقی کشور را در اولویت کار خویش قرار داده است. از این رو منتخبین دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در سه حوزه‌ آموزش، اجرای صحنه‌ای و تولید مورد ارزیابی قرار گرفتند.

 

آلبوم “نوبانگ 1” محصول مجموعه‌ای از اجراهای برگزیدگان دورههای پیش بوده است. امسال اما برای نخستین بار شاهد همراهی دو دانشگاه هنر و دانشگاه گیلان بودیم که از مسئولان این دو نهاد علمی خواسته شد تا دانشجویان برگزیده خود را در رده سنی جوان جهت اجراهای صحنه‌ای معرفی نمایند. نتیجه این کنسرت‌ها انتخاب تعدادی از هنرمندان جوان و با استعداد کشورمان برای تولید آلبوم “نوبانگ 2” است که سال آینده ضبط و منتشر خواهد شد.

 

این مجموعه برنامه شنبه شانزدهم بهمن در دو سئانس به همت برگزیدگان دهمین جشنواره ملی موسیقی جوانان در بخش‌های تک‌نوازی و گروه‌نوازی اجرای خود را به سمع و نظر مخاطبانش رسید.

 

این برنامه در روز یکشنبه 17 بهمن ماه در یک سئانس در سالن رودکی انجام شد. دانشجویان منتخب دانشگاه گیلان خالق این شب به یادماندنی بودند. در ابتدای کار یونس اعلم، نوازنده ساز کمانچه به روی صحنه آمد و در سکوت مطلق سالن، اجرای خود را به نمایش گذارد.

 

طی بخش اول از این برنامه تقریباً اکثر صندلی‌های سالن پر شد. در بخش دوم که طبق جدول برنامه‌ها قرار بود شاهد اجرای تک‌نوازی سنتور باشیم، اما ساز تمبک به آن پیوست و در نهایت اجرای دونوازی سنتور از مسعود آصفی تقدیم حضور مخاطبان شد.

 

 پس از آن، موسی حاجب نوازنده نی و ماهور نیری زاده نوازنده تمبک به روی صحنه حاضر شدند. پس از اجرای دو نوازی، بخش آخر کار خود را با اجرای تکنوازی نی به اتمام رساندند. در ادامه شاهد اجرای تک‌نوازی سه تار از امیر وزان بودیم. و سپس زهرا گودرزی نوازنده عود به همراه ماهور نیری زاده نوازنده تمبک با استقبال حاضرین سالن در جایگاه خود حاضر شدند.

 

 آن‌ها کار خود را به صورت دونوازی و در بخش‌هایی به صورت تک‌نوازی ساز عود به روی صحنه بردند.

 

اما اجرای آخر از این برنامه متعلق بود به اجرای دو نوازی تار و تمبک به نوازندگی سیاوش اسماعیلی و سروش کاملیان که این گروه نیز مشابه سایر گروه‌های دیگر، به صورت تک‌نوازی و دونوازی اجرای صحنه‌ای خود را در دومین شب اجرای “نوبانگ 2” به مخاطبین این برنامه تقدیم کردند.

 

در آخرین شب از این مجموعه اجرای صحنه‌ای، طبق جدول برنامه‌ها این برنامه شامل 9 برنامه تک‌نوازی از سازهای تار، سه تار، نی، عود و سنتور به نوای ساز دانشجوهای منتخب دانشگاه هنر خواهد بود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »