مستند شهید کلانتری جلوی دوربین رفت/ورق زدن برگی از واقعه هفتم تیر

هنردستان :مرتضی رزاق کریمی تهیه کننده سینمای مستند از ساخت مستندی با موضوع شهید موسی کلانتری به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی خبر داد.

مرتضی رزاق کریمی تهیه کننده سینمای مستند  با اشاره به جدیدترین فعالیت خود در حوزه تولید  گفت: در موسسه «دگا فیلم»، فیلم مستندی را در دست تهیه دارم که کارگردانی آن را مصطفی رزاق کریمی برعهده دارد.

مرتضی رزاق کریمی تهیه کننده سینمای مستند  با اشاره به جدیدترین فعالیت خود در حوزه تولید  گفت: در موسسه «دگا فیلم»، فیلم مستندی را در دست تهیه دارم که کارگردانی آن را مصطفی رزاق کریمی برعهده دارد. فیلمبرداری این مستند که به تازگی آغاز شده است، درباره زندگی شهید موسی کلانتری از شهدای «هفتم تیر» است.

وی ادامه داد: برای ساخت این فیلم مستند، نزدیک به ۷ ماه تحقیق و پژوهش صورت گرفته و به تازگی وارد مرحله تولید شده است.

تهیه کننده فیلم سینمایی «چه کسی امیر را کشت؟» بیان کرد: این مستند را می توان به گونه ای پرتره ای از شهید کلانتری دانست که شامل دوران کودکی، نوجوانی و دوران مبارزات سیاسی این شخصیت است. شهید کلانتری از خانواده ای ریشه دار و مذهبی و اصیل است که در این مستند به خانواده شهید نیز می پردازیم.

وی با اشاره به اینکه هنوز نامی برای این مستند در نظر گرفته نشده است، توضیح داد: تاکید می کنم که این پروژه از کودکی تا زمان واقعه هفتم تیر و انفجار ادامه دارد.

رزاق کریمی در پایان گفت: این مستند با هدف حضور در جشنواره ها ساخته نشده و مصطفی رزاق کریمی مدت ها درباره این شخصیت مطالعه کرده است، اما فکر می کنم می توان آن را در جشنواره های پیش رو به نمایش گذارد.

شهید موسی کلانتری وزیر راه و ترابی ایران در سال های ابتدایی پیروزی جمهوری اسلای ایران بود که در جریان بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسید.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید