همبستگی با طبیعت در پروژه برج باغ در پاریس

هنردستان: پروژه برج باغ در پاریسبا هدف حفظ ارتباط شهروندان با عناصر طبیعی طراحی شده است.

 

به گزارش هنردستان، در جهان امروزی، گسترش زندگی ماشینی در جوامع شهری بزرگ و کلان شهرها باعث شده که چشم انداز انسان در محیط زندگی اش، اغلب ماشین و ساختمان باشد؛ به این منظور اشتیاق افراد به زندگی در طبیعت بسیار بیشتر شده است. لذا امروزه آپارتمان نشینان سعی دارند  تا بتواند در این ساختمان‌های بلند و آپارتمان‌های تنگ و تاریک، بی روح و دور ازطبیعت زیبا، تنها با چیدن چند گلدان در تراس یا پشت پنجره هایشان همبستگی با طبیعت را فراهم آورند.

 

پروژه برج باغ در پاریس توسط آتلیه معماری 2/3/4 طراحی شده که ارتفاع آن 200 متر و زیربنای آن 65.000 متر است. فرم کلی ساختمان به گونه ای است که گویی چندین حجم روی هم سوار شده اند و فضاهای سبز جذابی را در تراس ها برای ساکنین فراهم آورده است. برنامه فیزیکی پروژه به صورتی بوده که دارای یک هتل با 700 تخت خواب، ادارات، فضا های اجتماعی و دیگر امکاناتی چون: استخر شنا، آبگرم، فضای ورزشی، آزمایشگاه و سالن کنفرانس است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »