قدردانی حسن عباسی از جسارت و شهامت «ترمینال غرب»

هنردستان: رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز بعد از تماشای فیلم «ترمینال غرب» اظهار کرد که تلاش هنرمندان در سینمای استراتژیک سبب شده تا بتوانیم مسائل روز را در قالب هنر بیان کنیم.

 

به گزارش هنردستان، حسن عباسی رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز، همزمان با ایام الله دهه فجر به همراه تعدادی از شاگردانش و در محل اندیشکده یقین به تماشای فیلم «ترمینال غرب» نشست و پس از پایان فیلم در سخنانی با بیان این که جرأت، جسارت و شهامت در پرداختن به موضوع و لطافت در نگاه در این فیلم را تحسین می کنم، اظهار کرد: تلاش هنرمندان در سینمای استراتژیک سبب شده تا بتوانیم مسائل روز را در قالب هنر بیان کنیم.

 

وی با بیان این که پیش بینی عوامل تولید این فیلم در رابطه آینده سیاسی کشور نیز تحسین برانگیز است، گفت: امیدواریم در آینده شاهد آثاری قوی تر در راستای نقد مسائل و مشکلات جامعه باشیم.

عباسی جشنواره مردمی فیلم عمار را محلی برای رویش عظیم هنرمندان انقلابی در حوزه های مختلف هنری دانست و افزود: فیلم هایی نظیر «ترمینال غرب» و مستند هایی نظیر مستند «داد» از نمونه های فیلم‌های عماری است که باید از آن ها دفاع و در جهت تبلیغ شان گام برداشت.

وی با بیان این که شاد کردن دل مؤمن با یک فیلم از ده ها جایزه اسکار ارزش بیشتری دارد، اظهار کرد: سینماگرانی که حاضر نیستند به سینمای انقلاب کمک کنند در آینده خجل زده خواهند شد و آن دسته از بازیگرانی را که پس از حضور در فیلم های انقلابی به غلط کردن افتاده اند باید شناخت و این نوع تفکر به ضد ارزش تبدیل شود.

رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز، کیفیت آثار هنری جبهه انقلاب اسلامی را چراغ معرفی آن ها بر شمرد و افزود: هر هنرمندی جرأت نمی کند تا به سینمای استراتژیک و مؤلفه های آن فکر کند، چه برسد به این‌که بخواهد به آن نزدیک شود.

در بخش دیگری از این مراسم، قربانعلی طاهرفر کارگردان «ترمینال غرب» با بیان این که هنگام ساخت این فیلم نگاهی تکلیفی به این اثر داشتم، اظهار کرد: در سینمای انقلاب اسلامی و در رابطه با موضوعات مختلف خلاء فراوانی احساس می شود و خوشبختانه در جشنواره عمار زایش های درونی بسیاری اتفاق افتاده است.

حامد بامروت نژاد تهیه کننده فیلم نیز در سخنانی با بیان این که امیدواریم دوستانی که پس از برجام از صنعت هسته ای کنار گذاشته شده و به نوعی اخراج شده اند، با دیدن این فیلم دلشان خنک شود، اظهار کرد:  مراحل تولید این فیلم سختی های خاصی به همراه داشت و بحمدالله این فیلم هم اکنون در اکران های مردمی در حال پخش است.

وی با بیان این که مقوله اکران های اقتصادی عمار با فیلم نیمه بلند «هنگامه» به صورت جدی آغاز شد، گفت: اکران اقتصادی فیلم «ترمینال غرب» بهانه ای است تا با این بهانه بتوانیم سخنان دیگری در این میان بیان کنیم. متأسفانه در این روزها که فیلم «ترمینال غرب» در حال اکران است، دانشمندانی در صنعت هوایی کشور با تدبیر برخی از دولتمردان در حال کنار رفتن هستند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »