شماره جدید مجله “تاسیان” منتشر شد

هنردستان: شماره جدید مجله الکترونیکی “تاسیان” با رویکرد ادبیات دراماتیک فارسی منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان، مجله الکترونیکی تاسیان نشریه‌ای الکترونیکی است که باهدف معرفى و انتشار آثار هنرمندان فعال در حوزه هنرهاى دراماتیک و تئاتر، منتشر می‌شود، جدیدترین شماره نشریه شامل نمایشنامه های منتشر نشده است که طی سالیان اخیر توسط گروه های مستقل تئاتر در ایران و جشنواره های بین المللی به روی صحنه رفته اند.

این مجله ادبیات دراماتیک فارسی از دی ماه 1395 به سردبیری پیام سعیدی و طراحی و صفحه بندی رضا بصیرزاده در شهر ادمونتون کانادا شروع به فعالیت کرده و تاکنون 2 شماره از آن منتشر شده است.

 

در قسمتی از پیام سردبیر که در جدیدترین شماره منتشر شده، آمده است : “ما در هر ماه و هر شماره تعدادی نمایش نامه را در قالب پرونده هایی انتشار می دهیم، و قرعه ی اولین پرونده به نام ” متن، اجرا؛ دَه متن اجرا شده در دهه ی اخیر در تئاتر ایران توسط گروه های تازه تاسیس جوان” افتاد. در طراحیِ مسیر مجله ی نو، و عنواینِ پرونده ها سعی بر این شده است که دست بر جاهایی گذاشته بشود که کمتر به آنها پرداخته شده است، و عنوان این شماره ی اول تاسیان دراماتیک خود گواه این نکته است.

 

من و باقیِ افرادِ کارمند در مجله، همه گی از نسلِ نوی تئاتر ایران هستیم. نسلی که در دهه ی هشتاد خورشیدی وارد دانشکده های هنر شدند و همانطور که سنّتِ تئاتر در دانشگاه های ایران می طلبد، با اندکی فاصله پس از ورود به فضای آکادمیک، کار تئاتریِ خود را در شاخه های مختلف شروع کرده اند. و این همان نسل است که در فاصله ی دَه سال اخیر- از حدود سال هشتاد و پنج تا زمان چاپ این شماره- آرام آرام و رفته رفته خود را در محاسباتِ تئاتر حرفه ای ایران گنجانده است.”

 

علاقه‌مندان در داخل و خارج از کشور می‌توانند برای خرید اینترنتی مجله به آدرس WWW.TASIANMAGAZINE.COM مراجعه کنند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید