کنسرت “فروغ” علی‌رضا قربانی در تالار وحدت

هنردستان :علیرضا قربانی قطعات آلبوم جدیدش را با عنوان “فروغ” طی کنسرتی در تالار وحدت به اجرا در خواهد آورد.

 کنسرت علیرضا قربانی و گروه‌اش در حالی ۱۸ و ۱۹ خرداد با اجرای آلبوم “فروغ” برگزار خواهد شد که این آلبوم از امروز (چهارشنبه ۱۰ خرداد) راهی بازار شده است.

 کنسرت علیرضا قربانی و گروه‌اش در حالی ۱۸ و ۱۹ خرداد با اجرای آلبوم “فروغ” برگزار خواهد شد که این آلبوم از امروز (چهارشنبه ۱۰ خرداد) راهی بازار شده است.

این برای دومین سال پیاپی است که علیرضا قربانی در ماه مبارک رمضان روی صحنه می‌رود. او سال گذشته نیز با قطعات آلبوم “دخت پری‌وار” به آهنگسازی “مهیار علیزاده” ده شب کنسرت در ماه رمضان داشت.

آلبوم “فروغ” با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی سامان صمیمی و به تهیه‌کنندگی شرکت فرهنگی هنری “آهنگ اشتیاق” منتشر شده است. توزیع این مجموعه از صبح روز چهارشنبه دهم خرداد توسط شرکت پخش “جوان” آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر مراکز معتبر فرهنگی و هنری سراسر کشور، برای دانلود قانونی این اثر و شرکت در قرعه‌کشی ده بلیت کنسرت فروغ به سایت “بیپ تونز” مراجعه کنند.

 آلبوم فروغ شامل ده قطعه به نام‌های عاشقانه، میخانه درافتاده، مستانه می‌گریزی، اشک، شهره شهر، خرقه رقصان، جام صبوحی، سجده عقل، تا بیکران و فروغ است. اشعار جدیدترین اثر علیرضا قربانی و سامان صمیمی از سروده‌های فروغ فرخزاد، مولانا، علیرضا کلیایی و مسعود کلانتری است.

بهنام ابوالقاسم، میلاد محمدی، پدرام فریوسفی، میثم مروستی، نیلوفر محبی، محسن عبادی، پانیذ فریوسفی، آتنا اشتیاقی، رضا فرهادی، زکریایوسفی، بهتاش ابوالقاسم، درشن آنند، حسام ناصری و سامان صمیمی نوازندگانی هستند که در این آلبوم  نوازندگی کرده‌اند. شیوا سروش، مه‌گل صفدری، کامران عروج‌زاده و محمد حقیقی هم اعضای گروه کُر هستند.

علیرضا قربانی در طرح جلد این آلبوم یادداشتی برای مخاطبانش با این مضمون نوشته است: آنچه فروغ فرخزاد را همانند نامش درخشان می‌سازد، پیوند مناسبی است که بین ادبیات کهن و شعر معاصر برقرار کرده. بیان احساساتش به ما نزدیک‌تر است اما اصالت و هویت خود را حفظ کرده. چیزی که شاید این روزها ما نیز در موسیقی درحال تجربه آن هستیم، رسیدن به زبانی تازه با حفظ مفاهیم غنی موسیقی ایرانی برای روایت داستانی که هر زمان، دغدغه مشترک بشر بوده.

چنان که حضرت حافظ می‌فرماید:

یک قصه نیست غم عشق و این عجب

کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است.

منبع :ایلنا 

امتیاز دهید