بیش از ۲۰ میلیون دلار برای خاطرات «اوباما»

هنردستان: «باراک اوباما» حالا می‌تواند با فراغ بال به نوشتن خاطرات دوران ریاست‌جمهوری خود بپردازد و البته پول هنگفتی هم به جیب بزند!

به گزارش هنردستان، نیویورک تایمز اعلام کرده ناشران حاضرند به رییس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا برای نوشتن کتاب خاطرات دوران ریاست‌جمهوری خود مبلغی بیش از ۲۰ میلیون دلار پیشنهاد دهند.

در حال حاضر چندین ناشر برای چاپ کتاب او در حال رقابت با یکدیگر هستند و گفته شده «رندوم هاوس» که خاطرات او را در سال ۱۹۹۵ منتشر کرد، شانس بیشتری برای کسب این امتیاز دارد.
با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» و بحران روحی که مردم آمریکا را دربرگرفته، «باراک اوباما» به چهره محبوب آمریکایی‌ها تبدیل شده است. «اوباما» بعد از هشت سال کاخ سفید را ترک کرده و پیش از این هم اعلام کرده بود قصد دارد کتابی را درباره خاطرات این دوره از زندگی خود به نگارش دربیاورد.
رییس‌جمهور سابق آمریکا پیش‌تر خاطرات خود را از زمان جوانی در کتابی به نام «رویاهای پدرم» منتشر کرده بود. او همچنین در دوران سناتوری خود کتابی با عنوان «جسارت امید» را روانه بازار کرد که هر دو این‌ها در آن زمان به جدول پرفروش‌ترین‌ها راه پیدا کردند.
«اوباما» علاوه بر این، کتابی کودکانه هم برای دو دخترش به نگارش درآورده است. کتاب زندگی‌نامه‌ای جدید او در اصل، چهارمین اثرش در بازار نشر محسوب می‌شود.
«نیویورک تایمز» همچون برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی که این روزها با رو شدن تصمیم‌های جدید «ترامپ»، «اوباما» را رئیس‌جمهوری قابل تحسین می‌دانند، اعلام کرده این سیاستمدار بیش از ۲۰ میلیون دلار هم برای کتاب خاطرات خود از سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ به دست می‌آورد و این به معنی دستمزدی بیش از تمام روسای جمهور آمریکایی است. «بیل کلینتون» در سال ۲۰۰۴ برای نوشتن کتاب «زندگی من» ۱۵ میلیون دلار دریافت کرد.
علاوه بر این، خبر رسیده ناشران به «میشل اوباما» همسر رییس‌جمهور سابق هم مبلغی ۱۰ میلیون دلاری پیشنهاد داده‌اند تا او هم خاطرات این دوران را به نگارش درآورد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید