«حرف های درگوشی» فیلمی زنانه است

هنردستان : مهدی گلستانه کارگردان سینما فیلم جدیدش را با نام «حرف های درگوشی» با محوریت زنان در تابستان می‌سازد.

مهدی گلستانه کارگردان سینما  درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: به تازگی اقدام به دریافت  پروانه ساخت «حرف های درگوشی» کرده ایم. این اثر یک ملودارم اجتماعی به قلم حسین نمازی است که بر عکس فیلم قبلی من با عنوان «نقطه کور» که در بستر خانواده روایت می شد در بستر اجتماع و در سطح شهر رخ می دهد.

مهدی گلستانه کارگردان سینما  درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: به تازگی اقدام به دریافت  پروانه ساخت «حرف های درگوشی» کرده ایم. این اثر یک ملودارم اجتماعی به قلم حسین نمازی است که بر عکس فیلم قبلی من با عنوان «نقطه کور» که در بستر خانواده روایت می شد در بستر اجتماع و در سطح شهر رخ می دهد.

وی افزود: بیشتر بازیگران این اثر را خانم ها تشکیل می دهند و می توانم بگویم «حرف های درگوشی» یک فیلم زن محور است. این اثر ۹ بازیگر زن و ۳ بازیگر مرد دارد که تقریبا بازیگران اصلی را مشخص کرده ایم اما هنوز با آنها قرارداد نبسته ایم.

گلستانه با اشاره به اینکه به محض دریافت پروانه ساخت شروع به ساخت فیلم می‌کنند، عنوان کرد: فکر می کنم تابستان زمان خوبی برای فیلمبرداری «حرف های درگوشی» است. درباره فیلمنامه این اثر هم باید بگویم که من مدت ها پیش آن را خوانده بودم در آن زمان حسین نمازی قصد داشت «حرف های درگوشی» را بسازد اما بعد از مدتی آن را به کناری گذاشت و به ساخت «آپاندیس» مشغول شد بنابراین من فیلمنامه «حرف های درگوشی» را از او خریدم و تصمیم به ساخت آن گرفتم.

کارگردان «نقطه کور» بیان کرد: فیلمنامه به قدری با فضای جامعه متجانس است که مخاطب می تواند آدم های پیرامون خود را در آن ببیند. همچنین اصل غافلگیری در آن بسیار مشهود و تعلیق به قدری زیاد است که مخاطب از ابتدا تا انتهای آن را نمی تواند حدس بزند. این موضوع در فیلمنامه‌ها بسیار کم شده است به همین دلیل من علاقه مند به ساخت این اثر شدم.

وی اظهار کرد: این فیلمنامه به قدری فضای شهری سختی دارد که به لحاظ اجرایی و کارگردانی برای من یک چالش بزرگ است که جذابیت آن را برای من چندبرابر کرده است، ضمن اینکه «حرف های درگوشی» در تهران و حومه آن فیلمبرداری می شود.

گلستانه در پایان توضیح داد: «حرف های درگوشی» روایتگر یک سوءتفاهم است که بنیان یک جمع کاری را به هم می ریزد. اگر ما پیشتر در آثارمان به بستر خانواده ها توجه می کردیم حالا گسترده تر فکر می کنیم و وارد جمع های کاری شده ایم و قصه این فیلم هم درباره افرادی است که به صورت زنجیره وار دروغ می گویند و مجبور می شوند هر روز بیشتر دروغ بگویند همین امر باعث می شود آنها هر روز بیشتر در باتلاق گرفتار شوند. این نکته را هم باید بیان کنم که سعی می کنم این اثر را به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برسانم.

منبع :خبرگذاری مهر 

امتیاز دهید