کارن کیهانی”باغ بی‌برگی” را منتشر کرد

هنردستان : آلبوم “باغ بی‌برگی” به آهنگسازی کارن کیهانی توسط انتشارات ماهور در بازار موسیقی منتشر شد.

 آلبوم “باغ بی‌برگی” گزیده‌ای از آثار کارن کیهانی است که در فاصله‌ سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ نوشته، اجرا و ضبط شده و به انتخاب خود آهنگساز در یک مجموعه گنجانده شده‌اند.  

 آلبوم “باغ بی‌برگی” گزیده‌ای از آثار کارن کیهانی است که در فاصله‌ سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ نوشته، اجرا و ضبط شده و به انتخاب خود آهنگساز در یک مجموعه گنجانده شده‌اند.  

این آلبوم شامل ۶ اثر با عناوین “روی جادۀ نمناک” برای پیانو، “آخرین قطرۀ صد” برای ویلن ویلنسل، “و می‌بیند صدایی نیست” برای ترومبون سولو، “باغ بی برگی” برای هارپ سولو، “هِجرانی”برای فلوت و پیانو، “نقطه‌ای بود و دگر هیچ نبود” برای سنتور و آنسامبل بزرگ است.

این ۶ اثر متعلق به دو مجموعۀ تک‌گویی‌های شبانه و حباب‌ها از دوره های کاری مختلف آهنگساز هستند.

در میان آثار ارائه شده در این آلبوم، نامِ دو قطعه بیش از بقیه در سال‌های قبل شنیده شده‌است؛ یکی قطعه‌ “باغ بی برگی” برای هارپ، که دو سال پیش کاندید جایزه‌ی آهنگسازی USIHCC (جایزۀ آهنگسازی برای ساز هارپ با مدیریت سوزانا مَک دونالد) شد و در اردیبهشت‌ماهِ سال جاری این قطعه توسط بریجِت کیبی (هارپیست مشهور نیویورکی) در فستیوال ماتا در شهر نیویورک روی صحنه رفت.

 قطعه دیگر  نیز “نقطه‌ای بود و دگر هیچ نبود” نام دارد که در سال ۲۰۱۳ میلادی به سفارش آنسامبلِ سوییسیِ ماتکا برای سنتور و آنسامبل نوشته شد و پس از اجرای نخست در ژِنِو (به رهبری اِلِنا شوارز)، توسط آنسامبل دیوِرتیمنتو میلان در بیِنال موسیقی ونیز، فستیوال اَپِرتو، و فصل کنسرتیِ روندو، به رهبری سندرو گُرلی، اجرا شد. این قطعه، سال گذشته به عنوان یکی از آثار برگزیده انجمن آهنگسازان آمریکا SCI در آلبومِ Modes توسطِ نشر Navona Records منتشر شد.

در ضبطِ موجود این قطعه در آلبوم باغ بی برگی، کارن کیهانی خود نوازندگی سنتور را برعهده داشته است.

منبع : ایلنا 

امتیاز دهید