«زندگی معنوی باب دیلن»‌ در راه است

هنردستان : زندگی «باب دیلن» ـ خواننده و ترانه‌سرای برنده نوبل ادبیات ـ بار دیگر سوژه نگارش یک زندگی‌نامه شد.

 «فوروارد» نوشت: زندگی معنوی «باب دیلن»، خواننده و ترانه‌سرای مشهور آمریکایی که پس از کسب جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۶ بیش از پیش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، به زودی در کتابی روایت می‌

 «فوروارد» نوشت: زندگی معنوی «باب دیلن»، خواننده و ترانه‌سرای مشهور آمریکایی که پس از کسب جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۶ بیش از پیش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، به زودی در کتابی روایت می‌شود.

«اسکات مارشال» نویسنده این زندگی‌نامه، در کتاب «زندگی معنوی باب دیلن»‌ روی وجوه روحانی زندگی این خواننده آمریکایی و فراز و نشیب‌هایش در این راه، تمرکز داشته است.

بر اساس این خبر، این کتاب که بیستم ماه جاری میلادی روانه کتاب‌فروشی‌ها می‌شود، داستان پیچیده و جذاب «دیلن» در مواجهه با ادیان مختلف از جمله مسیحیت و یهودیت را شرح می‌دهد.

کتاب «زندگی معنوی باب دیلن» دربردارنده مصاحبه‌هایی با «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا و «کرولاین دنیس» همسر سابق «دیلن» که هرگز به صورت عمومی درباره او صحبت نکرده، است.

«باب دیلن» از نگاه بسیاری تاثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکاست. برخی از ترانه‌های او توسط بسیاری از خوانندگان مشهور دوباره‌خوانی شده‌ که از جمله آن‌ها می‌توان به «از فراز برج دیدبانی» که توسط «جیمی هندریکس» اجرا شد، اشاره کرد. او در پدیدارشدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه ۶۰ بسیار تاثیرگذار بود و به «شکسپیر» هم‌نسلان خود شهرت یافت. «دیلن» در پنج دهه‌ اخیر در موسیقی آمریکا یک پدیده محسوب می‌شده است.

آکادمی نوبل در نوامبر ۲۰۱۶ نام «باب دیلن» را به عنوان برنده نوبل ادبیات اعلام و «خلق تعابیر جدید شاعرانه در سنت شعر آمریکایی» را علت برگزیدن او عنوان کرد. انتخاب یک ترانه‌سرا و خواننده به عنوان برنده نوبل ادبیات، واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری را به همراه داشت و نوع عملکرد او در مقابل کسب این جایزه مهم ادبی به این حواشی دامن زد. اخیرا او با تحویل دادن نسخه صوتی سخنرانی خود به آکادمی نوبل به این داستان‌ها پایان داد و جایزه ۹۲۴ هزار دلاری نوبل را از آن خود کرد.

منبع :ایسنا

امتیاز دهید