«هامون و دریا» در سینماهای کانون اکران می‌شود

هنردستان : کودکان و نوجوانان سراسر ایران از ۲۷ خرداد می‌توانند به تماشای فیلم «هامون و دریا» ساخته‌ ابراهیم فروزش بنشینند.

با آغاز فصل تابستان دور جدید فعالیت‌های کانون نمایش در سطح کشور در حالی آغاز می شود که قرار است فیلم‌های بلند سینمایی در ۵۹ سالن به نمایش در آید.

با آغاز فصل تابستان دور جدید فعالیت‌های کانون نمایش در سطح کشور در حالی آغاز می شود که قرار است فیلم‌های بلند سینمایی در ۵۹ سالن به نمایش در آید.

در اولین گام از روزهای پایانی خرداد اعضای کانون و خانواده‌های علاقمند در مراکز استان‌ها و دیگر شهرها می‌توانند برای حضور در سینماهای کانون اقدام کنند.

کودکان و نوجوانان سراسر ایران از ۲۷ خرداد می‌توانند به تماشای فیلم «هامون و دریا» ساخته‌ ابراهیم فروزش بنشینند.

هامون نوجوان دوتار نوازی است که به همراه مادربزرگش در روستایی زندگی می‌کند. بین او و دریا دخترعمویش عشقی جاری است تا اینکه بیماری دریا (دختر قالیباف روستایی)، هامون و تعدادی از نوجوانان روستا را به کویر می‌کشاند تا آن‌ها با گذر از آن مسیر پرخطر برای دریا دارو تهیه کنند و عشق واقعی این دو دلباخته معنا پیدا می‌کند.

داستان این فیلم از کتاب «هامون و دریا» عباس جهانگیریان اقتباس شده و فروزش بر اساس همین طرح، داستان سینمایی خود را نوشته و کارگردانی کرده است.

مهران گل محمدزاده، محبوبه شاکری، میلاد حاتمی و زهره مرادی به عنوان بازیگر در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

همچنین تورج اصلانی مدیر فیلمبرداری، بهرام دهقانی و رضا شیروانی تدوین و فردین خلعتبری آهنگسازی فیلم «هامون و دریا» را بر عهده داشته‌اند.

مهدی صالح‌کرمانی به عنوان صدابردار، چنگیز صیاد و مهرشاد ملکوتی به عنوان صداگذار و میکس، محمد طلوع به عنوان مدیر تولید و محمدرضا کریمی‌صارمی به عنوان مجری طرح این اثر سینمایی هستند.

این اثر در سال ۱۳۸۶ ساخته شده است و مدت زمان آن ۹۰ دقیقه است.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید