ارکستر سمفونیک تهران در عسلویه روی صحنه رفت

هنردستان: ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی در اولین برنامه از تورهای استانی خود روز یکشنبه در سالن همایش‌های خلیج فارس عسلویه روی صحنه رفت.

 

به گزارش هنردستان، نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران که برای اجرای استانی چند هفته است که مشغول تمرین هستند، روز گذشته اولین اجرای خود در بندر عسلویه را روی صحنه بردند.

 

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد. سپس نوازندگان ارکستر سمفونیک به رهبری شهرداد روحانی قطعه‌ “خلیج همیشگی فارس” را اجرا کردند. روحانی درباره اجرای این قطعه گفت: این اولین بار است که قطعه‌ “خلیج همیشگی فارس” را در کنار آب‌های خلیج فارس اجرا می‌کنیم و از این بابت بسیار خوشحالم.

 

سپس قطعه “فریاد تهی” که از ساخته‌های خود روحانی بود اجرا شد. او درباره این قطعه گفت: “فریاد تهی” را در زمان هشت سال دفاع مقدس ساختم و آن را به عزیران رزمنده هشت سال دفاع مقدس تقدیم می‌کنیم. در ادامه قطعه‌ “آغاز نبرد” که یکی از تازه‌ترین آثار احمد پژمان و در تجلیل از آزادگان هشت سال جنگ است اجرا شد. شهرداد رودحانی این قطعه را به آتش نشانان حادثه پلاسکو تقدیم کرد.

 

در ادامه قطعات “اورتور ویلیام تل”، قطعاتی از هنری ماسینی، کلام شمشیر، گلادیاتور که از آثار ارکسترال غربی به شمار می‌روند اجرا شد. روحانی درباره اجرای این قطعات گفت: سعی کردیم قطعات متنوعی از موسیقی کرا برای شنوندگان انتخاب و اجرا کنیم.

 

شهرداد روحانی در پایان این اجرا که با استقبال پیاپی حضار مواجه شد، گفت: خیلی خوشحالم که اینجا و در کنار شما برنامه را اجرا کردیم. امیدواریم این برنامه دوباره تکرار شود و فقط یک بار نباشد. نوازنده‌های ارکستر سمفونیک از صمیم قلب مایه می‌گذارند برای این کارها و دلمان می‌خواهد که همه مردم ایران از نزدیک اجراهای ما را ببینند.

 

ارکستر سمفونیک تهران بعد از این اجرا به بوشهر سفر می کند تا در دو شب پیاپی در این شهر اجرا داشته باشد و در ادامه سفر خود به خوزستان می‌رود.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید