تمدید نمایشگاه «رویکردها و گرایش‌ها در هنر معاصر ایران»

هنردستان : نمایشگاه «رویکردها و گرایش‌ها در هنر معاصر ایران» تا ۱۵ تیرماه تمدید شد.

به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، زهرا گلشن – مدیر موسسه فرهنگ و هنر ماندگار به‌عنوان برگزارکننده این رویداد – در این‌باره گفت: ارائه آثاری از ۴۰ هنرمند جوان و نسل میانی که زوایایی متنوع از جریان‌های هنر معاصر را که امروزه در ایران جولان می‌دهند، باز معرفی می‌کند

به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، زهرا گلشن – مدیر موسسه فرهنگ و هنر ماندگار به‌عنوان برگزارکننده این رویداد – در این‌باره گفت: ارائه آثاری از ۴۰ هنرمند جوان و نسل میانی که زوایایی متنوع از جریان‌های هنر معاصر را که امروزه در ایران جولان می‌دهند، باز معرفی می‌کند، با اقبال جالب توجهی از سوی مردم روبه‌رو شد و به لطف همکاری سینما گالری پردیس ملت این فرصت فراهم آمد تا این نمایشگاه تا ۱۵ تیرماه تمدید شود.

در روزهای گذشته، احمد مسجدجامعی – عضو شورای شهر تهران – یکی از دیدارکنندگان از این نمایشگاه بود. او در این‌باره گفت: آثار این نمایشگاه و استقبال از آن در محفل گرمی که هم هنرمندان و هم بازدیدکنندگان رقم زدند، برای من قابل تامل و البته بسیار جذاب بود.

او ادامه داد: این‌که در این نمایشگاه آثار هنرمندان جوان یا نسل‌های دوم و سوم هنر معاصر به‌نمایش درآمده، برای من جای بسی خرسندی دارد و نگاه کردن به این آثار که هر کدام بیانگر رویکرد و نگرشی خاص هم به جهان است و هم به هنر، به خوبی تفاوت و گستره نظام فکری و بصری هنرمندان را به تصویر می‌کشد.

مسجدجامعی گفت: چنین رویدادهایی باید اتفاق بیفتد تا بتوانیم درک بهتری از شرایط، فضا و روند فکری و هنری، هنرمندان بخصوص هنرمندان نسل جوان‌مان داشته باشیم و از این منظر وجه پژوهشی این نمایشگاه‌ها اهمیت دارد.

خسرو سینایی – کارگردان سینما – هم از دیدارکنندگان از این نمایشگاه بود که اظهار کرد: برخی رویدادها هستند که صرف برگزاری آن اهمیت دارد. این رویدادها اگر چه ناقص باشند و نتوانند به صورت کامل تفکری را دنبال کنند و یا بسط بدهند، اما می‌توانند زمینه‌ساز یا آغازگر یک اتفاق مهم‌تر باشند که در ادامه مسیر رخ می‌دهند.

او ادامه داد: در بازدید از این نمایشگاه‌ها نباید زیاد سراغ جزییات برویم و بخواهیم درباره آثار صحبت کنیم و این‌که دائم به این بپردازیم که آیا این اثر در دایره هنر معاصر می‌گنجد یا نه و یا این آثار می‌توانند بیانگر عنوان این نمایشگاه باشند یا نه؟ بلکه همین که این نمایشگاه برگزار می‌شود به ذات اهمیت ویژه دارد.

کارگردان فیلم «عروس آتش» گفت: در این روزگار، ما هرقدر بتوانیم رویداد هنری ایجاد کنیم، مثبت است و فرقی نمی‌کند که ماهیت آن چیست. به نظرم باید بیشتر درباره نفس رویدادها و ضرورت برگزاری این رویدادها بحث شود و انعکاس پیدا کند، چراکه هنر از این دریچه برای مردم مهم می‌شود.

در نمایشگاه «رویکردها و گرایش‌ها در هنر معاصر ایران» که با نمایشگاه‌گردانی فرناز محمدی و همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان زیباسازی شهر تهران برپا شده است، آثار پویا آریان‌پور، نسیم ابوالقاسم، شهریار احمدی، مسعود اخوان‌جم، مریم اشکانیان، امیرحسین بیانی، مجتبی تاجیک، مونا پاد، مهدیه پازوکی، مرتضی پورحسینی، آرمین پورفهیمی، بهناز جلالی، وحید چمانی، شیما خشخاشی، سلمان خوشرو، فرناز ربیعی‌جاه، آزاده رزاق‌دوست، روشنا رستمی، حامد رشتیان، لیلی رشیدی، بابک روشنی‌نژاد، کامبیز صبری، نسترن صفایی، طاهره صمدی‌طاری، قدرت‌الله عاقلی، کیوان عسگری، سمیرا علیخان‌زاده، زهرا قیاسی، بهنام کامرانی، کورش گلناری، یسری مجتهدی، احمد مرشدلو، مانلی منوچهری، نزار موسوی‌نیا، نگار نادری‌پور، بنفشه همتی، بیتا وکیلی، لیلا ویسمه، الهه یزدانیان و محمدرضا یزدی به‌نمایش درآمده است. این نمایشگاه تا ۱۵ تیرماه در پردیس سینما گالری ملت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

منبع :ایسنا 

امتیاز دهید