ابراهیم وحید زاده: نمایش «شب» فیلمنامه ای است که پیش تر قرار بود ساخته شود

هنردستان:ابراهیم وحیدزاده کارگردان سینما که تاکنون چند اثر کمدی ساخته و اکران کرده از فیلمنامه ای گفت که به نمایشنامه تبدیل شده بی آنکه بازنویسی شود.

ابراهیم وحید زاده کارگردان با سابقه سینما که تاکنون چند اثر سینمایی ساخته و این روزها بیشتر به تدریس مشغول است، به تازگی نمایش «شب» را به روی صحنه برده است؛

ابراهیم وحید زاده کارگردان با سابقه سینما که تاکنون چند اثر سینمایی ساخته و این روزها بیشتر به تدریس مشغول است، به تازگی نمایش «شب» را به روی صحنه برده است؛ این کارگردان درباره این اثر نمایشی به خبرنگار تئاتر گفت: نمایش «شب» را پیش از این به صورت فیلمنامه نوشته بودم و پس از آنکه امکان ساختش فراهم نشد تصمیم گرفتم آن را در قالب تئاتر به روی صحنه ببرم.

وحیدزاده درباره تغییرات فیلمنامه «شب» و تنظیمش برای صحنه گفت: از آنجایی که این اثر درباره زندگی شب تا صبح یک رانندگی تاکسی است و فضای قصه محدودی دارد، احتیاج به بازنویسی نبود و تنها تفاوت موجود این است که روی صحنه تاکسی نداریم.

این کارگردان، درباره چگونگی انتخاب بازیگران و تمرینات نمایشش نیز گفت: بازیگران نمایش را از میان شاگردهایم انتخاب کردم و تمرین نمایش 5 ماه طول کشید.

وحیدزاده که نمایش «شب» را به مدت چند شب در آموزشگاه سینمایى «مکتب کمدى ایران» به روی صحنه برده است، درباره اجراهای بیشتر و گسترده این نمایش گفت: در حال رایزنی برای اجرا در سالن های دیگریم و پس از قطعی شدن مکان اجرا، درباره آن اطلاع رسانی خواهم کرد.

این کارگردان عرصه سینما، که از سال 1388 فیلم نساخته است درباره فعالیت های اخیر سینمایی اش نیز گفت: مدتی مشغول نوشتن فیلمنامه بودم و فرصت تولید نبود، اما حال فیلمنامه ای کمدی دارم که در صورت فراهم شدن شرایط و جذب سرمایه گذار آن را جلوی دوربین می برم.

ابراهیم وحید زاده نویسنده و کارگردان سینماست و تاکنون فیلمهای «تحفه ها»، «مجسمه»، «عشق فیلم»، «معادله»، «شام عروسی»، «تاکسی نارنجی» و «عروسک» را ساخته است.

 منبع:دیباچه

امتیاز دهید