ایران و ساحل‌عاج برای تشکیل آکادمی موسیقی توافق کردند

هنردستان : آکادمی تخصصی موسیقی ساحل عاج در ایران طی پروژه مشترکی قرار است ضمن آموزش موسیقی جهانی و ساحل عاجی، به آموزش موسیقی ایرانی نیز بپردازد.

آناهیتا تدین (رئیس بخش فرهنگی و مدیر بخش موسیقی سفارت ساحل عاج در ایران) ضمن اعلام این خبر گفت

آناهیتا تدین (رئیس بخش فرهنگی و مدیر بخش موسیقی سفارت ساحل عاج در ایران) ضمن اعلام این خبر گفت: بخش فرهنگی سفارت جمهوری ساحل عاج در ایران به منظور گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور ایران و ساحل عاج در سال ٢٠١٢ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد؛ این بخش از سفارت تاکنون در زمینه‌های فرهنگی و هنری، فعالیت‌های مختلفی ازجمله برپایی نمایشگاهی از آثار هنری ساحل عاجی و همکاری ماری روت باتوآ (خواننده ساحل عاجی) با گروه موسیقی ایرانی داشته است.

وی در ادامه افزود: از آنجا که موسیقی ریشه در فرهنگ، آیین و حتی زندگی روزمره مردم آفریقا به ویژه ساحل عاج دارد، بخش فرهنگی بر این شد تا در سال ٢٠١٧ پروژه بخش موسیقی خود را پررنگتر از سال‌های گذشته ادامه دهد.

مدیر بخش موسیقی سفارت ساحل عاج همچنین عنوان کرد: در منشور بخش فرهنگی، فعالیت و گسترش هر دو فرهنگ کشورهای ایران و ساحل عاج، با شعار “هنر مرز نمی‌شناسد” وجود دارد و از آنجا که مخاطبان بخش فرهنگی نه تنها دوستان ایرانی بلکه دوستان غیرایرانی نیز هستند و مشتاقند در این مدت که ساکن ایرانند با فرهنگ و هنر ایرانی نیز آشنا شوند، در کنار موسیقی جهان، موسیقی ایرانی را نیز قرار داده است.

تدین درباره این فعالیت‌های مشترک گفت: هم‌اکنون با دعوت به همکاری از اساتید برتر و برجسته ایرانی، آکادمی تخصصی موسیقی فعالیت خود را آغاز کرده و امیدوار است به زودی در مسترکلاس‌های خود از اساتید برجسته ساحل عاجی نیز استفاده کند.

منبع :ایلنا

امتیاز دهید