آمریکایی‌ها فیلم دیگری از ایزابل هوپر فرانسوی را می‌بینند

هنردستان : «یادگاری» فیلم دیگری از ایزابل هوپر بازیگر مطرح فرانسوی، پس از فیلم «او» در آمریکا اکران می‌شود.

 به نقل از اسکرین دیلی، «استرند» به عنوان توزیع کننده فیلم «یادگاری» اعلام کرد پاییز آینده این فیلم  را در آمریکا اکران می‌کند.

 به نقل از اسکرین دیلی، «استرند» به عنوان توزیع کننده فیلم «یادگاری» اعلام کرد پاییز آینده این فیلم  را در آمریکا اکران می‌کند.

این کمپانی که حقوق پخش این فیلم را در آمریکای شمالی به دست آورده فیلم «یادگاری» با بازی ایزابل هوپر و کوین آزاییس را پاییز در آمریکای شمالی اکران می‌کند.

این فیلم ساخته باوو دیفورنه است و ۲۱ دسامبر ۲۰۱۶ در فرانسه روی پرده‌ها رفته است.

«یادگاری» درباره یک خواننده مشهور است که اکنون فراموش شده و در یک کارخانه تولید پاته مشغول کار است و عاشق یک بوکسور می‌شود. این دو تلاش می‌کنند تا او دوباره به موقعیت قبلی خودش بازگردد و با برگزاری توری سعی می‌کنند تا در این کار موفق شوند. یوهان لیسن و کوین آزایس دیگر بازیگران فیلم هستند.

این توزیع کننده تاکنون فیلمی از ایزابل هوپر را در برنامه کاری خود نداشت، اما موفقیت سال پیش این بازیگر کهنه‌کار فرانسوی که سال پیش برای بازی در «او» موفق به کسب جایزه گلدن گلوب شد، مشوق خوبی بری این توزیع کننده بوده است.

بازیگر مطرح سینمای فرانسه فیلم‌های دیگری نیز برای امسال در دست اکران دارد که «چوپان خواب‌آلود» به کارگردانی فرانک هودک درباره بزرگترین دزد هنری جهان، «مادام هاید» ساخته سرژ بوزون و «پایان خوش» ساخته میشل هانکه درباره خانواده‌ای که در کالیاس با بحران مهاجران اروپایی روبه رو هستند از جمله آنهاست.

«ماروین» به کارگردانی آن فونتین فیلم دیگری با بازی ایزابل هوپر است که قرار است امسال راهی سینماها شود.

وی به تازگی در فیلمی به نام «اوا» برای بنویی ژاکو کارگردان کهنه کار فرانسوی، بازی کرده است. فیلمنامه این فیلم را ژاکو و ژیل توراند فیلمنامه نویس مشهور که فیلمنامه دیگر فیلم‌های ژاکو چون «وداع، ملکه من»  را نوشته، به اتفاق نوشته‌اند .

ایزابل هوپر برای بازی در فیلم «او» نامزد اسکار بخش خارجی زبان شده بود.

هوپر چندبن بار نامزد دریافت جایزه سزار که معادل اسکار فرانسه است شده و به عنوان بهترین بازیگر زن ۱۵ نامزدی برای این جایزه کسب کرده است.

وی سال ۱۹۹۵ جایزه سزار را برای فیلم «مراسم» دریافت کرده است. او جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن را هم برای «معلم پیانو» در سال ۲۰۰۱ و «ویولت» در سال ۱۹۷۸ دریافت کرده است.

در سال ۲۰۰۲ او جایزه خرس نقره‌ای برلیناله را به طور مشترک دریافت کرد و جایزه لژیون دو نور فرانسه را در کارنامه‌اش دارد.

منبع :خبرگذاری مهر 

امتیاز دهید