نمایشگاه «خاص‌پردازی در صنایع دستی» برگزار می‌شود

هنردستان : معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در راستای معرفی و توسعه خاص‌پردازی در صنایع دستی از ۲۷ خرداد تا سوم تیرماه نمایشگاه ملی «خاص‌پردازی در صنایع دستی» را با ۱۶۰ اثر از ۸۰ هنرمند خاص‌پرداز در مرکز گالری مجموعه سعدآباد برگزار می‌کند.

 

به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، نخستین نمایشگاه ملی «خاص‌پردازی در صنایع دستی» در راستای برگزاری مسابقه بزرگ خاص‌پردازی در صنایع دستی به همت معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با همکاری مجموعه تاریخی – فرهنگی سعدآباد از ۲۷ خرداد تا سوم تیرماه در مرکز گالری مجموعه سعدآباد برگزار می‌شود.

این نمایشگاه شامل ۱۶۰ اثر از ۸۰ هنرمند است که از میان صدها اثر شرکت‌کننده در مسابقه ملی خاص‌پردازی برگزیده شده‌اند. هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی آثار مسابقه و همچنین ترویج خاص‌پردازی در صنایع دستی است.

تا کنون بیش از ۳۰ رشته در مسابقه ملی خاص‌پردازی شرکت داشته‌اند که در این میان، بیشترین آثار ارسالی مربوط به استان اصفهان شهرستان شهرضاست.

در مجموع برای مسابقه بزرگ خاص‌پردازی در صنایع دستی، آثار هنرمندان ۱۴ استان کشور پذیرفته شده‌اند.

خاص‌پردازی نام ایده‌ای است که به‌تازگی در صنایع دستی ایران ترویج داده شده است و براساس آن صنایع دستی نه‌تنها می‌تواند نقش‌های سابق خود را ایفا کند بلکه به یک یادمان فردی، هدیه خاص فردی یا عینیت بخش به معانی خاص تبدیل می‌شود.
در خاص‌پردازی از طریق کتیبه‌نگاری، نقش، تصویر، حکاکی یا ترکیبی از آن‌ها، ردی از زندگی افراد روی اثر ثبت می‌شود و از این طریق اثر، به اثری خاص تبدیل می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این نمایشگاه هر روز از تاریخ ۲۸ خردادماه  تا ۳ تیرماه از ساعت ۹ تا  ۱۸ به میدان دربند، نگارخانه و مرکز هنری مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

این نمایشگاه عصر روز شنبه، ۲۷ خردادماه ساعت ۱۷ با حضور بهمن نامورمطلق – معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور -، مدیران و معاونان سازمانی و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در محل نگارخانه و مرکز هنری مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد افتتاح می‌شود.

منبع :ایسنا 

امتیاز دهید