گالری ها سیاهپوش شدند / ۳ افتتاحیه و ۲۳ فرصت گالری گردی

هنردستان:همزمان با روز شهادت حضرت امام علی(ع) گالری های تهران تنها میزبان سه نمایشگاه جدید هستند.

به گزارش هنردستان،در آخرین آدینه خرداد ماه گالری های تهران میزبان سه نمایشگاه جدید هستند.

به گزارش هنردستان،در آخرین آدینه خرداد ماه گالری های تهران میزبان سه نمایشگاه جدید هستند.

ژینوس: نمایشگاه گروهی عکس، نقاشی “بدون عنوان {2}” به کیوریتوری وحید ایروانی از 26 خرداد ماه در گالری ژینوس گشایش می‌یابد. ایده این نمایشگاه از بدون مرز بودن هنر و آزادی هنرمند آمده است. در این نمایشگاه 57 اثر از 17 هنرمند بر روی دیوار می‌رود و مدیا، سبک و تکنیک آثار این نمایشگاه شامل عکاسی و نقاشی هستند و ابعاد آثار بزرگ‌تر از 30 در 40 سانتیمتر  نیستند.

در این نمایشگاه که تا 30 خرداد در خیابان دکتر‌حسین‌ فاطمی، ابتدای خیابان‌ ولیعصر، پلاک‌21، طبقه اول برقرار است، آثار مریم اسدی، میترا اسدی، نازگل شوکت‌فدایی، فاطمه زارع، نسترن میرمحمدصادق، حدیثه رسول‌زاده، مجید شهبازی، نسیم مژده، مهشید خطیری‌نژاد، الناز احمد، نسرین افراسیابی، فاطمه غفاری، فاطمه کشکول، سارا زارع‌پور، زهرا کریمی‌پور، راضیه پولادی‌نژاد و مهین طیبی به نمایش در می‌آید.

طراحان آزاد: پروژه “متروکه‌ها” از آزاده به‌کیش 26 خرداد تا 1 تیر در گالری طراحان آزاد برپاست.  این گالری در خیابان ولیعصر (عج)، خیابان فتحی شقاقی، میدان سلماس، پلاک5 واقع شده است و در روزهای پنج شنبه تعطیل است.

ویستا:نمایشگاه نقاشی‌های بهرام درستکار احمدی 26 تا 29 تیر ماه در گالری ویستا برپاست.گالری ویستا  در خیابان مطهری ، خیابان میرعماد ، کوچه دوازدهم، پلاک11 واقع شده است.

ادامه نمایشگاه های پیشین:

ایوان: گالری ایوان در جدیدترین نمایشگاه خود میزبان آثار نقاشی تعدادی از هنرمندان شناخته شده ایرانی است. در این  نمایشگاه آثاری از غلامحسین نامی، محمدابراهیم جعفری، فریده لاشایی، پری‌یوش گنجی، یعقوب امدادیان، هایده زرین‌بال، عبدالحمید پازوکی، مریم سالور، ژیلا کامیاب، حسین ماهر، مصطفی دشتی، ساسان نصیری و مصطفی دره‌باغی به انتخاب پـرهام دیده‌ور به نمایش درمده. نمایشگاه “بـی‌مـرزی” تا ۲ تیر در گالری ایوان به آدرس الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ١۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.

ژس: نمایشگاه گروهی نقاشی‌های هنرمندان متولدین دهه 40 با عنوان “اصل و نسل” در گالری ژس به نمایش در آمده است. علاقمندان می‌توانند تا 4 تیر ماه از افطار تا سحر در خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر، پلاک 3 از این نمایشگاه دیدن کنند.

سایه: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان “سایه‌ها جلد 7” با ارائه آثاری از جواد وطن دوست علمداری، زهرا بیات، سودابه ذوالفقاری، سها عابددوست، سیامک خاکسار، سمیرا البرزکوه، طلیعه مجدآبادی، کتایون وطنی، کتایون افروز، نگار مقیمی دهکردی، مریم کی احمدی، یاسمین شیرنگی، الاهه فرجاد، رزیتا صراف و یسنا عسکری  تا 31 خرداد ماه در نیاوران، خیابان جمشیدیه (فیضیه)، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، پلاک 3 برپاست.

سهراب: نمایشگاه نقاشی‌های بهزاد جماعتی ثمرین با عنوان “هوروک” تا 30 خرداد در گالری سهراب واقع در خیابان سمیه، قبل از رامسر، شماره ۱۴۲ برگزار می شود.

سیحون: “نادیده‌های مهدی سحابی” عنوان نمایشگاه نقاشی مهدی سحابی است که تا 31 خرداد در گالری سیحون واقع در خیابان وزرا، کوچه چهارم پلاک 11 ادامه خواهد داشت.

فرمانفرما: نمایشگاه مجسمه‌های حمیدرضا عینی با عنوان “در خیال یک رنگ” تا 2 تیر در گالری فرمانفرما در کریمخان زند، خردمند شمالی، اعرابی ۲ برپاست. ساعات بازدید از نمایشگاه از ١١ تا ١٩ هر روز هفته جز دوشنبه‌ها است.

ماه: نمایشگاه نقاشی‌های یاسمن خورسندی تا 30 خرداد در گالری ماه واقع در خیابان افریقا، کوچه گلستان، شماره 26 برگزار می‌شود.

نیاوران دو: عکس‌های داریوش محمدخانی تا 4 تیرماه در خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می‌آید.این نمایشگاه “نور زمین و آسمان ها” نام دارد.

ویستا: نمایشگاه نقاشی‌های سارای قاضی اسدالهی با عنوان جاماندن تا 29 خرداد در خیابان مطهری، خیابان میرعماد ، کوچه دوازدهم، پلاک11 برپاست.

هپتا: گالری هپتا مجموعه‌ای از آثار ترانه مصدق را به نمایش گذاشته. این نمایشگاه تا چهارشنبه 31 خرداد (به غیر از پنج‌شنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از ساعت 11 تا 20 در گالری هپتا برپاست. گالری هپتا در کریم‌خان، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بعد از خیابان شاداب بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف واقع شده است.

اُ: نمایشگاه نقاشی‌های زهرا ایمانی که “نخ ناکوک” نام دارد تا 30 خرداد در خیابان ویلا (نجات‌اللهی)، کوچه خسرو،‌ پلاک 46، برپاست.

دلگشا: “تنبیه” نمایشگاه آثار رعنا دهقان است که تا 29 خرداد در گالری دلگشا واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک 3000 به تماشا در می‌آید.

شیرین: نمایشگاه عکس‌های عادل یراقی با عنوان “نخستین” تا 31 خردادماه در گالری شیرین واقع در خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک 55 دایر است.

محسن (پاسیو): مهسا الف نمایشگاه چیدمان “کتابخانه الف” را تا 31 خرداد در ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک 4222 برگزار می‌کند.

نگاه: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان “پیله” با ارائه آثاری از اشکان تیرداد، بابک حقی، علی سلطانی، صمد قربان‌زاده، مهرداد عمرانی، سام کلانتری، علی یحیایی، سهیلا اسماعیلی، شهرزاد اکرمی، علی خاتم‌ساز و علیرضا مرزبان تا 31 خردادماه در گالری نگاه واقع خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، خیابان غفاری، شماره 64 به تماشا در می‌آید.

هور: نمایشگاه آثار حسینعلی ذابحی در نگارخانه هور واقع در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره 12 به نمایش در می‌آید. این نمایشگاه تا 9 تیر میزبان علاقمندان به هنر نقاشی است.

گالری Ag: نمایشگاه آثار محمد حسن‌زاده و احمد مرادی با عنوان “x – زیست” تا 2 تیر در گالری Ag در ولیعصر، خیابان پسیان، پلاک 3 برپاست.

بنیاد لاجوردی: نمایش “دیگر- دیگرگونگى؛ حکایت شیخ صفى و هر چیز گستردنى” زیر مجموعه پروژه “کیوریتوریال به  عبارت دیگر” در بنیاد لاجوردی برپاست. در این نمایشگاه با کیوریتوری فرشته موسوی و با آثاری از فرهاد احرارنیا، بیتا قزل ایاغ، ایرین انَستس و رنه گبرى، سهند حسامیان، ندا رضوى پور، سعید روانبخش، بویه سادات‌نیا و حسین والامنش؛ “فرش” به عنوان چیزى گستردنى در بررسی رشته‌اى از مناسبات اجتماعى و حرفه‌اى در حوزه هنر نقشی مفهومى ایفا مى‌کند. این نمایشگاه پژوهش‌محور، زمینه‌هاى گوناگونی را در بر می‌گیرد و نگرشی متفاوت به تلفیق‌های هنرمندانه، نهادى و سازمند ارائه مى‌دهد. علاقه‌مندان می‌توانند تا 31 خرداد ماه، همه روزه از ساعت 16 تا 21 از این نمایش در بنیاد لاجوردی به نشانی تهران، خیابان نجات الهی، خیابان سپند (شرقی)، ساختمان شماره 32، پلاک 20، طبقه همکف دیدن کنند.

بنیاد پژمان / کارخانه آرگو: “دماغ به دماغ” پروژه/نمایشگاهی از آثار هنرمندان اسلاو و تاتار است که به همت بنیاد پژمان در کارخانه آرگو برپا شده است. این نمایشگاه تا 233 تیر ماه در تهران، خیابان فردوسی، خیابان تقوی، کوچه بهداشت، پلاک ۶۶ برقرار است.

موزه هنرهای معاصر تهران: نمایشگاه منتخب آثار موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان “مسافران برلین و رم” تا خردادماه 96  در موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله دایر است.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید