تنبورنوازی با اشعار عرفانی در تالار رودکی

هنردستان: ارکستر موسیقی میرآترا دوشنبه 11 بهمن ماه در تالار رودکی با 16 نوازنده شاخص روی صحنه خواهد رفت.

 

به گزارش هنردستان: میرامیر میری رهبر گروه ارکستر میرآترا در حالی دوشنبه‌شب در تالار رودکی روی صحنه خواهد رفت که در اجرای پیش روی خود اشعار عرفانی از شعرای بنام را در نظر گرفته است.

 

در این اجرا اشعاری از فروغی بسطامی، مولانا و هوشنگ ابتهاج را در قالب موسیقی بر اساس ساز تنبور تنظیم شده است و با 16 نوازنده به روی صحنه می‌رود.

 

در این برنامه دو قطعه از افسانه‌ تنبور سید خلیل عالی‌نژاد با سازهای بزک، عود، کمانچه به خوانندگی محمد کرد اجرا می‌شود.

 

میرامیر میری آهنگساز و رهبر ارکستر درباره ارکستر میرآترا گفت: این ارکستر با سازبندی ایرانی، فضای صدایی را تغییر داده است. از سازهای مقامی و سازهایی که امروز کمتر استفاده شده و خلأ ارکستر را نیز با سازهای کلاسیک پرکرده‌ایم و سازهای فلوت، کلارینت، ابوا، ادوات پرکاشن و … در این ارکستر استفاده شده است. البته در این اجرا با 16 نوازنده تنبورنواز روی صحنه خواهیم رفت.

 

او ادامه داد: حدود پنج سال است که کنسرت‌های این گروه برگزار می‌شود و به مرور زمان هماهنگ‌تر شدیم و صدای بهتری از ارکستر شنیده می‌شود.

 

وی افزود: به دلیل تعداد زیاد اعضای ارکستر تا به حال نتوانسته‌ایم در خارج از کشور برنامه‌ای داشته باشیم، اما در هندوستان و ترکیه با یک گروه پانزده نفره کنسرت برگزار کردیم. همچنین در سالن‌های رودکی، اندیشه و تالار وحدت و برج میلاد نیز اجرا داشتیم.

 

ارکستر میرآترا 11 بهمن‌ماه ساعت 20 در تالار رودکی به روی صحنه می‌رود.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید