نمایش «در» در تورنتو و اوینیون روی صحنه می‌رود

هنردستان : نمایش «در» در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فرینج تورنتو روی صحنه می‌رود.

جشنواره تئاتر فرینج تورنتو یکی از معتبرترین جشنواره‌های تئاتر دنیاست که همه ساله با حضور حدود 70 گروه خارجی در تورنتو کانادا برگزار می‌شود.

جشنواره تئاتر فرینج تورنتو یکی از معتبرترین جشنواره‌های تئاتر دنیاست که همه ساله با حضور حدود 70 گروه خارجی در تورنتو کانادا برگزار می‌شود.

 نمایش «در»  تنها نمایشی است که امسال موفق شده از ایران در این جشنواره مهم بین المللی در کنار اجراهایی از کشورهای آمریکا ، آلمان، کانادا، فرانسه و… قرار بگیرد.

این نمایش که پیش از این در کشورهای آلمان، سوئد و آمریکا با استقبال مخاطبان روبرو شده است پس از اجرا در تورنتو بلافاصله عازم فرانسه می‌شود تا در بخش آفِ هفتادو یکمین جشنواره بین المللی تئاتر اوینیون نیز به روی صحنه برود.

این نمایش به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور و بازی شیوا مکی نیان و مینا زمان لحظاتی از زندگی دو زن ایرانی را روایت می‌کند که هر کدام به دلایلی قصد دارند از تهران به تورنتو مهاجرت کنند، شخصی به نام آقای گل بهاری قرار است کارهای مهاجرت آنها را انجام بدهد اما…

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به: مشاور کارگردان و صداپیشه: بنیامین اثباتی، طراح صحنه و لباس: سعید حسنلو، امور بین‌الملل: سارا رسولی، گرافیک: سید محمد مساوات اشاره کرد.

نمایش«در» به زبان انگلیسی از هفتم تا پانزدهم جولای 2017 در شهر تورنتو کانادا و از بیست و یکم تا بیست و پنجم جولای 2017 در اوینیون فرانسه به روی صحنه می‌رود.

گروه تئاتر سایه که عمده فعالیت‌هایش خارج از ایران است،  پیش از این نمایش “کلمات و مرد” به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور را در کشورهای روسیه، ارمنستان، لیتوانی، ایتالیا، آلمان، فرانسه و  آمریکا اجرا کرده است.

photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۶-۴۴-۴۴

منبع :ایلنا

امتیاز دهید